Bill Gates 'dünyanın en büyük sorunu' dedi! İnekler hakkında korkutan gerçek

Katıldığı bir programda konuşan Microsoft'un kurucusu Bill Gates, ineklerin çıkardığı gazların dünyanın en büyük sorunlarından biri olduğu konusunda uyardı.

Eşi Melinda Gates ile birlikte mektubunda inşaat sektörünün 2060'a kadar şu ankinin iki katına çıkacağı konusunda uyaran Bill Gates, bunun küresel ısınmaya yol açan sera gazlarının salımı için büyük bir tehlike arz ettiğini belirtti.

Dünyadaki inşaatların sayısının 2060'a kadar iki katına çıkmasın beklediğini söyleyen Gates, "Bu muazzam miktarda çelik ve çimento üretmek anlamına geliyor. Başka bir ifadeyle bu her ay yeni bir New York inşa etmek demektir" dedi.

Bill Gates ve 1994 yılından beri evli olduğu eşi Melinda Gates ayrıca sera gazlarında yüzde 24 payı olduğunu söyledikleri tarımsal faaliyetlerle ilgili olarak da "Bu, geğirirken ve gaz çıkarırken metan yayan inekleri de kapsıyor" ifadelerini kullandı.

SIRA DIŞI MİDELERİ VAR
Gates, CNN'de katıldığı bir programda "Bir gün ineklerin bağırsak hareketleri hakkında konuşacağım hiç aklıma gelmezdi. İnekler, bakterilerin metan gazı biriktirmesine neden oluyor ve sıra dışı mideleri var" diye konuştu ve hayvan yemlerinin değiştirilmesi için çaba harcanması gerektiğini söyledi.