Beşiktaş asıl şimdi yandı! Eziyet seneye de devam edecek

Konyaspor maçında yediği hatalı gollerin ardından taraftarın ıslıkladığı Şenol Güneş'in de eleştirdiği Karius için Liverpool yetkilileri, Alman file bekçisinin bir yıl daha Beşiktaş'ta oynayacağını ifade etti.

Beşiktaş'ın Konyaspor'u 3-2 yendiği maçta yediği hatalı gollerin ardından ıslıklanan ve Şenol Güneş’in eleştirilerine hedef olan Lorius Karius konusuna, Liverpool noktayı koydu.

GERİ GÖNDERİLECEK DENİLİYORDU: Güneş’in, “Karius olmuyor, tutmuyor şu an. Tolga Zengin olsaydı, oynatırdım. Karius’un takıma ait olma duygusunda bir sorun var. Biraz donuk bir oyuncu. Bu sezonu kapatacağız” sözleri, sezon sonunda Alman file bekçisinin geri gönderileceği şeklinde yorumlandı. Türkiye’deki bu söylentiler ve Güneş’in sözleri İngiliz ve Alman basını tarafından da manşetlere taşındı. Herkes, “Beşiktaş, Loris Karius’la yollarını ayıracak mı?” sorusunun cevabını aramaya başladı. 

''GERİ DÖNMESİ MÜMKÜN DEĞİL'': Akşam'da yer alan habere göre; ESPN de konunun asıl muhatabı İngiliz kulübü Liverpool yönetimine durumu sordu, şu cevabı aldı: Şenol Güneş’in maçtan sonra onun hakkında yaptığı açıklamalardan bilgimiz var. Biz Karius’un, Beşiktaş takımında bulunmasından ve her hafta ilk 11’de oynamasından dolayı memnunuz. Şu anda onun Anfield’e geri dönmesi için kiralık sözleşmesini kısmak gibi bir düşüncemiz yok. Beşiktaş’la yaptığımız sözleşmeye sadık kalmaya devam edeceğiz. Bu konudaki planlarımızda bir değişiklik yok. 

ZORUNLU OPSİYON 8 MİLYON EURO: İngiliz basını, Karius’un 2 yıllığına Liverpool’dan kiralandığını ancak bu dönem sonunda Beşiktaş’ta kalacağını iddia ediyor. Beşiktaş, oyuncuyla yaptığı sözleşmede böyle bir detay bulunup bulunmadığını resmen açıklamadı. Ancak İngilizler, Liverpool’un 2 yıl sonunda Beşiktaş’a oyuncuyu satmak için 8 milyon euro karşılığında anlaştığını öne sürüyor. Karius’un mukavelesinde böyle bir zorunlu opsiyon kullanıldığı şeklindeki bilgi doğruysa, Siyah-Beyazlılar için yolları ayırmak zor görünüyor.