BIST 1.541
DOLAR 7,64
EURO 9,08
ALTIN 415,86

Beklenen kar yağışı çok yoğun geldi yollar kapandı okullar tatil oluyor

TÜRKİYE'nin iç ve doğu bölgelerini etkisi altına alan kar yağışı meteoroloji açıklamasına göre 3 gün sürecek, Sivas ve Bitlis'te okullar tatil edildi yollar kapanıyor.

Meteorolojinin hafta başında uyarısını verdiği yoğun kar yağışı bir çok ilde hayatı etkilemeye başladı. İç Anadolu'da etkili olmaya başlayan kar yağışı İstanbul'da da sürpriz yaptı. 3 gün sürecek olan kar yağışı 30'dan fazla ili etkiliyor. Ankara'da sabah saatlerinde bastıran kar yağışı artarak devam ederken bir çok ilden yolların kapandığına dair ajanslara haberler düşmeye başladı. İşte meteorolojinin yayınladığı son hava durumu tahmini ve kar yağışı altındaki illerde son durum:

KAR YAĞIŞI OLAN İLLER : Bugün bastıran kar yağışı cuma gününe kadar etkili olacak. Meteorolojinin yayınladığı hava durumu tahminine göre bugün kar yağışı şu illerde yoğun bir şekilde etkili oluyor: Ankara, Eskişehir, Kütahya, Kastamonu, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Bilecek, Konya, Bolu, Karabük, Kütahya, Çorum, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Niğde, Sivas, Gümüşhane, Erzincan, Erzurum, Bayburt, Ağrı, Kars, Ardahan, Muş, Bitlis, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Van, Siirt ve Şırnak.

ANKARA'DA KAR BASTIRDI : Bu görüntüleri Anadolu Ajansı bu sabah başkentte çekti. Erken saatlerde bastıran kar yağışı Ankara'da kesintisiz olarak olarak 3 gün devam edecek. Cuma günü kar yağışı sulu kara çevirecek.