BIST 1.198
DOLAR 7,93
EURO 9,39
ALTIN 485,75

Bebeği olunca istifa etti kafasını kullanıp milyoner oldu

İngiliz kadın Victoria Molyneux, çocuğunun doğumunun ardından onunla iyi bir şekilde ilgilenmek için işinden istifa etmeye karar verdi. 28 yaşındaki genç anne, Facebook hesabı açarak tasarladığı giysileri takipçileriyle paylaşmaya başladı.

İngiliz kadın Victoria Molyneux, çocuğunun doğumunun ardından onunla iyi bir şekilde ilgilenmek için işinden istifa etmeye karar verdi. Bebek Isabella'nın yatak odasında kurulan şirketin cirosu 7 milyon sterline ulaştı. Ancak çocuğuna iyi bir gelecek hazırlayabilmek için boş durmayı da aklından bile geçirmedi. Çocuğunun uyuduğu yatak odasından bir şirket kurmaya karar verdi. Şu anda milyon dolarlık bir kapasiteye erişen 'What That Trend' işte böylece, çocuğunun yatak odasında kurulmuş oldu.

ŞİRKETİ YATAK ODASINA TAŞIDI: 28 yaşındaki genç anne, Facebook hesabı açarak tasarladığı giysileri takipçileriyle paylaşmaya başladı. Ancak daha önce bu meslekte hiçbir tecrübesi olmayan kadın zorlanıyordu. İşi kurduğunda haftada 'onlarca' sipariş hedefi koyduğunu belirten kadın günde 1000 kadar sipariş alıyor. Facebook'ta kurduğu işin beklenmedik bir şekilde fazla sipariş bulunması nedeniyle genç anne şirketi 'yatak odasının' dışına taşıma kararı aldı.

Genç annenin kurduğu şirketin cirosu geçen sene 7 milyon sterline ulaştı...

Şirketin, sosyal medyada ulaşabildiği 2 milyon kişi bulunuyor.