BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39

Bavullarınıza dikkatli bakın yasaklanıyorlar!

ABD'de havayolu şirlketleri aldığı karar neticesinde akıllı bavulların büyük kısmına yasak getiriyor.

Akıllı cihazlar hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya devam ederken, mobil cihazları şarj edebilen ve kendi kendine hareket edebilen akıllı bavullar, son yıllarda popüler hale gelen ürünler arasında yer alıyor. Bu akıllı ürünler artık her yerdeki bavullara da şaşmamak gerek. Ama bazen akıllı olmakta isteyenmeyen durumlar oluşturabiliyor.

Ancak akıllı bavullar için yolun sonu görünüyor gibi görünüyor. ABD'de havayolu şirlketleri aldığı karar neticesinde akıllı bavulların büyük kısmına yasak getiriyor.

Amerikan Havayolları tarafından yolcu beraberinde getirilen, çıkarılabilir bir pile sahip olmayan akıllı bavul ve valizlerin taşınmasının yasaklandığı duyuruldu. 15 Ocak tarihinde yürürlüğe girecek olan bu karar sonrasında, Delta ve Alaska Havayolları şirketleri benzer kararlar aldıklarını açıkladı.

Bu yasak için tek bir kriter koyan havayolu şirketleri akıllı bavulun uçağa alınması için çıkarılabilir bir bataryası olması gerektiğini açıkladı. Başka bir deyişle bu özelliği bulunmayan akıllı bavullar artık yolculuklarda kullanıcılarına eşlik edemeyecek.