Basura ne iyi gelir ? İşte basura iyi gelen 5 yiyecek

Basur günümüzde oldukça sık rastlanan rahatsızlıklardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Tıp diliyle hemoroid olarak bilinen basura ne iyi gelir ? Basura iyi gelen şeyler nelerdir ? İşte basurdan kurtulmak için tüketmeniz gereken 5 yiyecek.

Basura ne iyi gelir ? İşte basura iyi gelen 5 yiyecek - Sayfa 1

Basur bireylerin en sık karşılaştıkları rahatsızlıkların başında geliyor. 50 yaş üzeri bireylerde oldukça sık görülen bu hastalığın temelinde ebelik, obezite, uzun süreler boyunca oturma, kronik sindirim sistemi sorunları, lif yönünden yetersiz beslenme, kabızlık ve az sıvı tüketimi gibi alışkanlıklar bulunuyor. Anüste kanama, anüs çevresinde şişlikler, tuvalete çıkarken zorlanma veya acı nedeniyle çıkamama ve anüs bölgesinde kaşıntı gibi belirtilerle kendini gösteren basura ne iyi gelir ? İşte basura iyi gelecek 5 yiyecek!

17
Basura ne iyi gelir ? İşte basura iyi gelen 5 yiyecek - Sayfa 2

1- YOĞURT: İnsan sağlığı için oldukça sağlıklı bir besin olan yoğurt, aynı zamanda basura da iyi gelmektedir. Eğer siz de basur hastalığından muzdaripseniz düzenli olarak yoğurt tüketerek bu problemin ortadan kalkmasına katkı sağlayabilirsiniz. Öte yandan ileride basurdan yana sorun yaşamak istemeyenler de günlük beslenme alışkanlıkları arasına yoğurdu mutlaka eklemeliler. Vücudun doğru şekilde çalışması için de yoğurt büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu sebeple düzenli ancak kesinlikle yeterli miktarda doğal yoğurt tüketmeyi göz ardı etmeyiniz.

27
Basura ne iyi gelir ? İşte basura iyi gelen 5 yiyecek - Sayfa 3

2- KEFİR: Kefir de insan sağlığı için olan büyük faydaları kulaktan kulağa yayılan önemli bir gıdadır. Kefir aynı zamanda tıpkı yoğurt gibi basur hastalığına da çok iyi gelmektedir. Basur rahatsızlığı bulunan kişilerin düzenli olarak kefir tüketmeleri herkes tarafından tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda insan sağlığı için büyük faydaları bulunan kefiri basura yakalanma tehlikesinden de kurtulmak için tüketmenizde yarar vardır.

37
Basura ne iyi gelir ? İşte basura iyi gelen 5 yiyecek - Sayfa 4

3: MEYVELER: Meyveler insan sağlığının vazgeçilmez ve çok kıymetli gıdalarıdır. Pek çok farklı hastalığa iyi gelen meyveler basur rahatsızlığına da çok iyi gelmektedirler. Bu sebeple basur tedavisinde mutlaka meyve tüketmeyi ihmal etmemelisiniz. Günlük beslenme alışkanlıklarınız arasına meyveleri almalı ve özellikle ara öğünlerde farklı farklı meyveler tüketmelisiniz. Bu sayede sadece basuru iyileştirmeyecek aynı zamanda basur riskini de ortadan kaldırabileceksiniz.

47