BIST 1.112
DOLAR 8,36
EURO 9,71
ALTIN 505,39
DÜNYA

Başına poşet geçirip... İşte o görüntüler

MEKSİKALI iki askerin, uyuşturucu karteli üyesi zanlıyı kafasına plastik poşet geçirerek sorguladıkları görüntüler ortaya çıktı.

MEKSİKA'da ortaya çıkan skandal videoda, kadın bir polisin eşlik ettiği iki asker, uyuşturucu karteli üyesi şüphesiyle yakaladıkları kadını saçından çekerek sorguluyor. Zanlı kadının kafasına otomatik tüfeğini dayayan asker ve ona yardım eden mavi üniformalı kadın polis, işkenceye daha sonra kadının kafasına plastik poşet geçirerek devam ediyor.


İki asker de tutuklandı


Geçen sene 4 Şubat tarihinde Meksika'nın güney eyaleti Guerrero'nun Ajuchitlan şehrine bağlı bir dağ köyünde yaşanan bu işkenceli sorgu videosunun ortaya çıkmasından sonra görüntülerdeki iki askerin tutuklandığı açıklandı. Plastik poşeti sorgulanan kadının başına geçiren mavi üniformalı kadın polis hakkında da ayrıca soruşturma açıldığı belirtildi.


İki asker emre itaatsizlik suçlamasıyla yargılanacak.


Savunma Bakanı özür diledi


Meksika Savunma Bakanı Salvador Cienfuegos, kamuoyuna yansıyan bu işkence görüntülerinin ortaya çıkardığı skandaldan ötürü, üç gün önce 26 bin askerin önünde özür dilemişti.Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar