BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
POLİTİKA

Başbakan Yıldırım'dan sert tepki! Kimsenin haddi değil

Başbakan Binali Yıldırım son kez AK Parti Genel Başkanı olarak grup toplantısında konuşma yapıyor.

İşte o konuşmadan satır başları:

Ülkemizi derinden üzen bu kaza araştırılıyor ve sebepleri ortaya çıkarılacaktır.

SOSYAL MEDYADA SAVCI TWEETLERİNE KINAMA

Bugün terörle mücadele ederken hayatını kaybeden askerimize ve bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaşanan bu olaylar karşısında ülkemizin birliğine gölge düşürmeye çalışanları kınıyorum.

YARGI MERCİLERİ GEREKENİ YAPACAK

Şehit düşen savcı arkasından yakışıksız ifade kullananlar hakkında ilgili yargı mercileri gerekeni yapacaktır. Önümüzde önemli meseleler var, demokratik ve ekonomik gelişmeler önümüzde duruyor. Bu ülkeyi seven herkes bütün toplumun paydaşları gelecek Türkiye vizyonuna katkı sağlaması gerekir.

KİMSENİN HADDİ DEĞİL

Son iki hafta içinde çok önemli dış temaslarda bulunduk. İlki Moldova'ydı. İkili ilişkileri kapsamlı bir şekilde ele aldık. Moldava ile ilişkilerimizi Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliğine dönüştürme kararı aldık. Soydaşlarımızla da hasret giderdik. Cumhuriyetin kurucularına dil uzatmak kimsenin haddi ve hakkı değil.

ABD'NİN YAPTIĞI KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

ABD Savunma Bakanı ile terör örgütü YPG ve DEAŞ hakkında kapsamlı görüşmeler yaptım. Adı ne olursa olsun, ister PKK, ister PYD, ister YPG ister DEAŞ olsun. Bunların hepsi terör örgütüdür, ölüm makinasıdır. Savunma Bakanı'nın bu konuda, bunun bir mecburiyet olduğunu bir seçim olmadığını ifade etmesi önemlidir. Ancak bir terör örgütü ile ABD'nin bir başka terör örgütünü yok etmek için işbirliği yapması kabul edilebilir bir şey değildir.Hala burada Türkiye'nin hassasiyetleri gerekli teminatlar verilmezse yapacağımız şey çok açık ve nettir. Terör nereden gelirse gelsin bu terörün kökünü kazımaya kararlıyız ve gereğini yaparız.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Sapık adam böyle yakalandı!
İBB'nin dergisinden skandal görüntü! Kadir Topbaş panik oldu
Kediye bakın insan gibi konuşuyor!
Ferrari gören Karadenizli
Çılgın Sedat'tan Kerimcan Durmaz'a sert tepki!
Drone avlayan ördek!
Çamaşırhanede kazan patladı! 14 yaralı
Survivor'da bu akşam kim elenecek?
Zuhal Topal’la programında herkesi şaşırtan aşk itirafı!
Aslı Aydıntaşbaş tutuklamalardan şikayetçi! Kedi bile etkileniyor
Yorumlar