BIST 1.127
DOLAR 8,26
EURO 9,71
ALTIN 500,17
POLİTİKA

Başbakan, 'Seçime kadar tırmandıracaklar' deyip uyardı!

Başbakan Yıldırım ekonomi üzerinden oynanan oyuna dikkat çekti. Seçime kadar algı operasyonlarının tırmandırılacağı uyarısını yapan Yıldırım, bankalara 'bunlara uymayın' tavsiyesinde bulundu. Yıldırım'dan bir de vatandaşa konut kampanyası müjdesi geldi.

Başbakan Binali Yıldırım son dönemde Türkiye'de ekonomik veriler üzerinden algı operasyonları yapılmaya çalışıldığına dikkat çekti. Seçimlere kadar bu operasyonların dozunun artacağı uyarısında bulunan Yıldırım, 'Memleket menfaati için karar almaktan çekinmeyiz.' açıklamasını yaptı. Yıldırım'ın bir de müjdesi oldu. Ziraat Bankası ve diğer bankaların konut kampanyası başlatacağını açıkladı.

Bankalar Birliği Genel Kurulu'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Güçlerinizi birleştirmelisiniz. Mesela faiz ve kredi noktasında bir karar aldınız. Bu karar çıktıktan sonra herkes buna uymalı değil mi? Tek ses olması lazım. Ama ben bazı alınan kararlarda birliktelik olmadığını anladım. Şayet yanlış anlamadıysam.

FAİZLERİ İNDİRİN ÇAĞRISI Türkiye yüksek faiz ve enflasyonu hak etmiyor, enflasyonu aşağı çekmek bizim görevimiz. Enflasyondaki kıpırdanma çok hoşumuza gitmiyor, mücadele kararından sapma yok. Kurun en önemli etkeni enerji faturamızdır. Not düşürme eylemi etik değil, zamanlaması manidar. Bankacılık sektöründen beklentimiz var. Yüksek faiz bankalar için iyi bir şey değilse faizleri indirin.

"ALGI OPERASYONLARI SEÇİME KADAR TIRMANDIRILACAK"Bu günlerde algı operasyonları devam ediyor. Belli ki seçimlere kadar da tırmandırılarak devam ettirilecek. Amaç istikrarın güvenin yıkılması. Biz eminiz ki vatandaşlar olup biteni görüyor. Sizlerden algıya göre değil Türkiye'nin gerçeklerine göre hareket etmenizi bankacılardan bekliyoruz. Algı operasyonlarına karşı memleket menfaati için karar almaktan çekinmeyiz.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar 1 yorum