Başarınında püf noktaları var! Onlar bunu yapıyor

Başarınında püf noktaları var! Onlar bunu yapıyor

Başarı şans eseri mi denk gelir? Yoksa başarılı olmanında bir düzeni var mıdır? Başarılarının da sırları var. İşte size birkaç püf noktası…

Başarınında püf noktaları var! Onlar bunu yapıyor - Sayfa 1

Başarı şans eseri mi denk gelir? Yoksa başarılı olmanında bir düzeni var mıdır? Başarılı insanların, başarılarının da sırları var. İşte size birkaç püf noktası… 1. Erken uyanıyorlar / Kulağa hoş gelmediğini biliyoruz. Ancak, Apple, Starbucks ve Disney'in CEO'ları gün sabahın erken saatlerinde başlıyor. Çünkü beynimiz sabahları daha verimli çalışıyor.

Başarınında püf noktaları var! Onlar bunu yapıyor - Sayfa 2

2. Önceliklerini belirlerler Birçok başarılı kişi, yapılacaklar listesinde en önemli öğeyi seçer ve ilk önce onu halleder. Hatta bunu, telefon ve e-postalarına bakmadan önce yapar. Büyük görevleri başa almak, günün geri kalanını düzenleyecektir.

Başarınında püf noktaları var! Onlar bunu yapıyor - Sayfa 3

3. Egzersiz yaparlar Aktörlerden iş adamlarına kadar, çok para kazananlar arasında ortak bir alışkanlık var. Düzenli egzersiz yapmak. İster koşu, ister yürüyüş, isterse dans etmek olsun, egzersiz yapmak enerjik ve aktif kalmanızı sağlar.

Başarınında püf noktaları var! Onlar bunu yapıyor - Sayfa 4

4. Hedeflerini belirlerler 'Şunu istiyorum' veya 'Bir tanıtım istiyorum!' gibi basitçe düşünmezler. Hedeflerini belirler, ulaşılabilecek şekilde küçültür ve erişilebilir hale getirirler. Bu nedenle ilk adımın ne olacağının belirlenmesi çok önemli.