BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30

Bartın'da muhtar keşfetti burayı gören dönmek istemiyor

Demirören Haber Ajansı

ULUS ilçesi Kalecik köyü Muhtarı Selahattin Kaya'nın tesadüfen bulduğu şelale herkesi mest etti. Köy muhtarı Kaya, şelalenin farklı bir yapısı olduğunu belirterek, turizme kazanılması için çalışma yapılmasını istedi.

Bartın Karabük yolu üzerinde bulunan Kalecik köyüne yaklaşık 5 kilometre mesafedeki Devrent mevkisindeki kanyonun içinde bulanan şelale, 1 ay önce köy muhtarı Selahattin Kaya tarafından dere yatağında gezerken keşfedildi. Daha önce kimsenin görmediği şelalenin fotoğrafları muhtar Kaya’nın sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanınca, şelale özellikle hafta sonu ziyaretçilerin akınına uğramaya başladı.

Köye giden ana yoldan kanyon içindeki dere içinden yaklaşık 300 metre yürüyerek ulaşılan şelaleye köylüler tarafından ‘Kalecik Şelalesi’ ismi verildi. 4,5 metre yükseklikten akan şelalenin altındaki doğal havuzda 4 metre derinlik oluştu. 2 doğal havuzun bulunduğu bölgede, sıcak havalardaki suyun sıcaklığı 10 dereceye kadar düşüyor.

Doğal klima görevi gören şelalenin üzerinde buna benzer şelaleler olduğu da öğrenildi. Sudaki berraklığın herkesi hayran bıraktığı şelale, özellikle hafta sonu muhtarın paylaşımından sonra ziyaretçi akınına uğradı. 

Doğal oluşumu ile dikkat çeken ve sadece Sarıçiçek yaylasındaki Ulukop deresinden gelen su ile beslenen şelaleye ilginin her geçen gün artması dikkat çekiyor.