BIST 119.626
DOLAR 6,86
EURO 7,74
ALTIN 395,90
GÜNCEL

Barış selfiesine ölüm tehdidi! Ülkeyi terk etti

Irak güzeli olarak Miss Universe'e katılan Sarah Adin'in, İsrail güzeli Adar Gandelsman ile paylaştığı fotoğraf ailesinin Irak'ı terk etmek zorunda kalmasına neden oldu.

Kainat Güzellik Yarışması için ABD'de bulunan Irak güzeli Sarah Idan'ın, İsrail güzeli Adar Gandelsman ile çektirdiği fotoğrafı Instagram'da paylaşması üzerine kullanıcılar arasında sert tartışmalar yaşanmıştı. Idan, aldığı ölüm tehditleri üzerine ülkesini terk etti.

İsrailli güzelle çektirdiği fotoğraf ile Filistin'e karşı duyarsız olmakla suçlanan Idan büyük tepki çekti. Irak'ta yaşayan sosyal medya kullanıcıları, Idan'ın bu fotoğrafla İsrail'i tanıdığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söylerken, fotoğrafı silmeyen ve başka bir fotoğraf paylaşan Idan, "Bu fotoğraf sadece iki ülke arasındaki barışın oluşması için bir umut ve istek taşımaktadır. Daha önce paylaştığım fotoğraf İsrail hükümetini desteklediğim anlamına gelmemeli ve onların Arap bölgesindeki politikalarını kabul ettiğim anlamı çıkarılmamalı" ifadesini kullanmıştı.

Idan, "Bu karenin Filistin meselesine zarar verdiğini düşünenlerden özür dilerim" derken Gandelsman'ın Yahudi ve Müslüman topluluklar arasında dostluk ve barış olmasını istediğini söyledi. Irak güzeli Sarah Idan, gelen tepkiler ve ölüm tehditleri nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kaldı.

Sitene Ekle
Yorumlar