Bankaya çamurlu ayakkabılarını çıkarıp girmişti! Bakın o kadın kimmiş?

ANKARA'da bir bankanın önünden gelen görüntüler bugün Türkiye'nin gündemi oldu. Bankaya çamurlu ayakkabılarını çıkararak giren kadın herkesin merak konusu oldu. Sonunda kimliği ortaya çıktı. İşte Ruhiye Güngör ve hikayasi.

TÜRKİYE'nin aradığı bankaya çamurlu ayakkabılarını çıkarıp giren kadın bulundu. O kadının ismi Ruhiye Güngör. Ankara Beypazarı'nda yaşıyor. Tarlalarda gündeliği 50 liradan ırgatlık yapıyor. O gün de bankaya ölen eşinden kalan maaşı almaya gitmişti. Neden ayakkabılarını çıkardığını Ruhiye Güngör öyle saf bir ifadeyle anlattı ki şimdi de o sözleri konuşuluyor. İşte bankaya girerken çamurlu ayakkabılarını çıkaran o kadın ve hikayesi;

Bankaya ayakkabılarını çıkararak giren kadının ismi Ruhiye Güngör. 2 çocuk annesi olan Ruhiye Güngör eşini 7 yıl önce kaybetmiş. O gün de bankaya eşinden kalan parayı çekmek için gitmiş. Çamurlu ayakkabılarını çıkarıp da bankaya girerken çekilen görüntüsü o günden.

Sosyal medyada bu hareketiyle gündem olan Ruhişye Güngör'ün herkes peşine düştü. Sonunda onun kimliği ve nerede yaşadığı da ortaya çıktı. Ajans muhabirleri onu bir tarlada işçilik yaparken buldular.

Ruhiye Güngör o gün bankaya tarladan gitmiş. Tam kapıdan girecekken de ayakkabılarının çok kirli ve çamur içinde olduğunu farketmiş. Tarladan gittiği için üstünü değiştirme imkanı bulamadığını söyleyen Ruhiye Güngör, bankaki zemini kirletmemek için ayakkabılarını dışarıda bırakarak içeri çoraplarıyla girmiş.