BIST 1.536
DOLAR 7,53
EURO 8,99
ALTIN 410,37

Balıkçılar Arnavutköy'de birbirine sitem ediyor: 3 metre şartı teknede bozuldu

Demirören Haber Ajansı

BEŞİKTAŞ Arnavutköy sahilde balık tutanlar, teknelerdeki balıkçılara sitem etti. Karada geçerli olan 3 metre kuralına teknede uyulmadığı görüldü.

Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı olta balıkçılığı genelgesinden sonra sahillerde düzenleme yapıldı. Sahilde balık tutmak isteyen vatandaşlar sosyal mesafeye göre ayarlanmış bant veya çizgilerin üzerinde olta balıkçılığı yapacak. Beşiktaş Arnavutköy sahilde balık tutmak isteyen vatandaşlar oltalarını alarak sosyal mesafeye uygun şekilde olta balıkçılığı yaptı. Ancak balıkçı tekneleri ile İstanbul Boğazı’na açılan bazı balıkçıların, teknede maske ve sosyal mesafeyi hiçe sayarak dip dibe balık tuttukları görüldü.

Sosyal mesafe diye bir şey yok: Arnavutköy sahiline balık tutmaya gelen Hüseyin Akdoğan sosyal mesafe uygulaması hakkında, “Bu uygulama güzel. Şu an ki dönemde gerekli olan bir şey. Sosyal mesafe çizgilerinin yapılmasından gayet memnunuz. Teknelerde sosyal mesafe diye bir şey yok. Kurallara uyulmuyor. Tekne balıkçılığı büyük sıkıntı yaratıyor ondan dolayı rahatsızız.” İfadelerini kullandı.

Sosyal mesafe çizgilerinden memnuniyetini dile getiren Tuncer Ablak, “Hiç kimse birbirine yanaşmıyor. Daha rahat balık tutabiliyoruz." dedi. 

Ablak, teknelerdeki görüntülerle ilgili "Teknelerde balık tutanlar sağlık açısından iyi değil. Onlar dipdibeler. Biz kurallara uyacağız ki bu mereti yenelim yoksa yenme şansımız sıfır.” ifadesini kullandı.