Aylardır beklenen özlem Ramazan'ın ilk cuması sona eriyor

Milyonlarca Müslüman'ın uzun zamandır beklediği ve 11 ayın sultanı olan Ramazan geçtiğimiz cumartesi başladı. Ramazan ayının ilk cuması etmemiz gereken dualar neler? Cuma günü mesajları ve tüm detaylar haberimizde.

Aylardır beklenen özlem Ramazan'ın ilk cuması sona eriyor - Sayfa 1

Milyonlarca Müslüman'ın uzun zamandır beklediği ve 11 ayın sultanı olan Ramazan geçtiğimiz cumartesi başladı. 2 Haziran 2017 günü yani bugün ramazan ayının ilk cuması olacak. Peki Ramazan ayının ilk cuması etmemiz gereken dualar neler, ramazanın ilk cuması neler yapmak gerekiyor? Ramazan'ın ilk cuması ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

110
Aylardır beklenen özlem Ramazan'ın ilk cuması sona eriyor - Sayfa 2

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte milyonlarca Müslüman ilk cumayı bekledi. Çünkü Ramazan ayının ilk cuma gününde yani bugün saat 10.00’da mübarek Hırka-i Şerif ziyarete açılacak ve tüm İslam Alemi’ndeki peygamber âşıklarının bir yıllık özlemi sona erecek. Her yıl Ramazan ayının ilk cuma günü açıklan ziyaret Ramazan ayı boyunca devam ediyor.

210
Aylardır beklenen özlem Ramazan'ın ilk cuması sona eriyor - Sayfa 3

1851'DEN BERİ AYNI YERDE Hazreti Muhammed'in Veysel Karani'ye hediye bıraktığı Hırka-i Şerif'in muhafazasını üstlenen 59. kuşaktan torunu Barış Samir, kutsal emanetin ramazan dolayısıyla açılıyor. Ramazan ayı boyunca ziyaret edebileceğiniz Hırka-i Şerif 1851 yılından beri yeri değişmiyor. Binlerce Müslüman her yıl ramazan ayında Hırka- i Şerif'i görmek için İstanbul Fatih'e gidiyor.

310
Aylardır beklenen özlem Ramazan'ın ilk cuması sona eriyor - Sayfa 4

CUMA GÜNÜ ETMEMİZ GEREKEN DUALAR NELER? *Cuma günü 100 defa" "YA ALLAH" diye zikreden insanın bütün dilekleri kabul olur. *Cuma Günü "YA VALİ" esmasını (1000) defa okuyan her işinde kolaylık görür. *Cuma günü "LA İLAHE İLLALAHÜ'L MELİKÜ'L HAKKU'L- MÜBİN" (200) defa zikreden Kişi Allah'tan ne isterse verilir.

410