BIST 1.198
DOLAR 7,94
EURO 9,38
ALTIN 485,68

Aydilge konserinde Ahmet Kural şoku! İzleyenler bir anda...

Ünlü şarkıcı Aydilge'nin, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Sinop Kültür Merkezi'nde verdiği bir konser sırasında izleyenlerden ilginç bir Ahmet Kural protestosu geldi.

Vitiligo rahatsızlığı ile boğuşan Aydilge, geçtiğimiz akşam, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kapsamında Sinop'ta bir konser verdi. Şarkıları milyonlarca tıklanan 39 yaşındaki sanatçının konseri esnasında Sıla'yı darp ettiği iddiasıyla gündeme gelen Ahmet Kural'a tezahürat yapıldı.

Aydilge'nin “Dünyada her iki saniyede bir kız çocuğu zorla evlendiriliyor. Dünyada 700 milyonu aşkın çocuk gelin var. Bu konuda Türkiye, Avrupa'da birinci sırada yer alıyor” şeklindeki sözlerine destek veren hayranlar “Kadına şiddete ve Ahmet Kural’lara hayır” diye bağırmasıyla ortalık karıştı.

Sahnede ne yapacağını şaşıran Aydilge, hayranlarını sükunete davet etti ve "Şiddet konusunda ne kadar hassas olursak olalım, suçu ispatlanana kadar kimsenin suçlu ilan edilemez" şeklinde açıklama yaptı.

DEHŞETLE İZLİYORUM... Konserin ardından sosyal medya hesabından da açıklama yapma zorunluluğu hisseden Aydilge, "Ahmet Kural ile Sıla hakkındaki haberleri dehşetle izliyorum. Daha dehşetle izlediğim bir olay ise bizim verdiğimiz tepkiler. Başta herkes Sıla'nın yanında oldu, Ahmet Kural da anlayıp dinlemeden linç edildi."