Avrupa işte buna çıldırıyor! Akın akın Türkiye'ye geliyorlar

KAPIKULE sınır kapısından rekor sayıda gurbetçi giriş yaptı. Almanya, Belçika, Hollanda ve Fransa başta olmak üzere bir çok ülkeden Türkiye'ye akın var. İşte Kapıkule'deki gurbetçi bereketi;

ALMANYA başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkler tatil için anavatanı seçince Kapıkule'den düşman çatlatan görüntüler geldi. Yıllık izinlerinde Türkiye'ye tercih eden gurbetçiler sınır kapısında uzun kuyruklar oluşturdular. Bulgaristan ve Yunanistan'a açılan 5 sınır kapısından Türkiye'ye son 24 saatte rekor giriş oldu. Gurbetçilerin akın akın anavatana gelmeleri Almanya gibi son dönemde Türkiye ile kriz yaşayan ülkelere de kapak oldu. İşte düşman çatlatan görüntüler;

Avrupa'da yaşayan gurbetçiler anavatanda yıllık izinlerini geçirmek için karayoluyla gelişleri, Bulgaristan ve Yunanistan'a açılan sınır kapılarında yoğunluğu artırırken, sınır kapılarında uzun kuyruklar oluştu. Edirne'den Bulgaristan'a açılan Kapıkule, Hamzabeyli, Yunanistan'a açılan İpsala ile Pazarkule ve Kırklareli'den Bulgaristan'a açılan Dereköy Sınır Kapılarından dün 11 bin 62 araçla, 62 bin 666 kişi giriş yaparak rekor kırdı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü resmi internet sitesinden yapılan günlük istatislik tablosuna göre, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçen yıl 36 bin 965 olan bir günde ülkeye giriş yapan gurbetçi sayısı dün, 37 bin 502 oldu.

1 MİLYON KİŞİ GİRİŞ YAPTI : Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü resmi internet sitesinde 30 Haziran'dan bugüne kadar büyük çoğunluğu gurbetçi vatandaş olmak üzere Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli, Pazarkule ile Dereköy Sınır Kapıları'ndan toplam 1 milyon 19 bin 232 kişi ülkeye giriş yaptı.