Audi RS7 Sportback Türkiye yollarına çıkıyor

Audi'nin belirli modelleri için geliştirdiği RS teknolojisi A7'ye uygulanarak dinamik bir görünüm yaratıldı.

Audi RS7 Sportback Türkiye yollarına çıkıyor - Sayfa 1

Audi’nin, quattro GmbH tarafından geliştirilen, en iyi dinamiklerin biraraya geldiği ve spor bir otomobilin gücünü, geniş, beş kapılı bir coupe’nin şıklığıyla birleştiren yeni modeli RS 7 Sportback Türkiye yollarıyla buluştu.

Audi RS7 Sportback Türkiye yollarına çıkıyor - Sayfa 2

0’dan 100 kilometre hıza ulaşma süresi yalnızca 3,9 saniye olan bu modelde azami hız sunulan bir opsiyon sayesinde saatte 305 kilometreye kadar çıkabiliyor. 560 hp güç üreten biturbo V8’in olağanüstü gücüne rağmen RS 7 Sportback, 100 kilometrede ortalama sadece 9,8 litre yakıt tüketiyor.

Audi RS7 Sportback Türkiye yollarına çıkıyor - Sayfa 3

Estetik tasarım ve etkileyici sportif özelliklere sahip olan Audi RS 7 Sportback, daha ilk bakışta etkilemeyi başarıyor. Uzun motor kaputu, 2,92 metrelik iz genişliği ve kısa çıkıntıları, güçlü ve son derece uyumlu bir görünüm sunuyor. Alçak, dökümlü tavan çizgisiyle 5,01 metre uzunluğundaki RS 7 Sportback, her açıdan çarpıcı bir görüntüye sahip.

Audi RS7 Sportback Türkiye yollarına çıkıyor - Sayfa 4

Beş kapılı coupe’nin dış tasarımındaki özel detaylar, sportif vurguları da belirliyor. Bunlar arasında ayırt edici bir tasarıma sahip tamponlar, kısmen hafif boyalı LED farlar, parlak siyah petek ızgara, mat alüminyumdan ek parçalar ve geniş kapı pervazları yer alıyor. Mat alüminyum ve karbon olmak üzere iki opsiyonel stil paketi, görünümün daha fazla kişiselleştirilmesine olanak tanıyor. Audi’nin hafif yapı teknolojisi sayesinde, RS 7 Sportback, düşük ağırlığıyla yeni standartlar belirliyor.