BIST 1.145
DOLAR 7,73
EURO 9,06
ALTIN 470,07

Atilla 288 gün sonra eşini gördü! Neler yaşadılar?

Hakan Atilla 288 gün sonra eşi Burçin Atilla'yı ilk kez mahkeme salonunda gördü... İlk kez duruşmaya gelen Burçin Atilla, eşi salona alınırken ayağa kalkıp sarıldı ve gözyaşlarını tutamadı.

ABD'deki davada Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, hakkındaki 6 ayrı suçlamadan 5'inde suçlu bulundu... Hakan Atilla 288 gün sonra eşi Burçin Atilla'yı ilk kez mahkeme salonunda gördü... İlk kez duruşmaya gelen Burçin Atilla, eşi salona alınırken ayağa kalkıp sarıldı ve gözyaşlarını tutamadı. Atilla çifti arasında yaşananları aktaran Habertürk yazarı Serdar Turgut, "Bu dava ABD’nin Türkiye’ye yönelik bir açılış davasıydı. Ve bu amaçları uğruna hemen herkesin suçsuz olduğuna inandığı bir insanı harcamaktan da kaçınmadılar" dedi.

Hakan Atilla’nın eşi Burçin Atilla, ilk kez duruşmaya geldi. İlk sıraya oturan Burçin Atilla, eşi salona alınırken ayağa kalkarak eşini iki yanağından öpüp sarıldıktan sonra gözyaşlarını tutamadı. Sivil kıyafetlerle kelepçesiz halde salona alınan Hakan Atilla ise eşine gülümseyerek karşılık verdikten sonra avukatlarının yanına oturdu. Atilla, 15 Aralık’taki duruşmada, avukatlarının sorusu üzerine eşini 269 gündür göremediğini, çocuğunu ise sadece iki saat görebildiğini ifade etmişti. Atilla, tam 288 gün sonra eşini görmüş oldu... Burçin Atilla ile Halkbank'ın avukatı Halil Uzun, duruşmanın ardından Hakan Atilla'nın götürüldüğü cezaevine (Metropolitan Correctional Center) gitti. İşte dün mahkemede yaşananlara ilişkin Serdar Turgut'un yazdıkları...

- JÜRİ bir karara vardığı haberini hâkime ilettikten sonra Hakan Atilla, salona alınırken, kocasını daha iyi görmek ve belki de bir çift laf etmek için kapıya yakın üçüncü sırada oturmakta olan karısı Burçin Hanım’a dudağından eliyle bir öpücük yolladı.

- Sabah aylar sonra ilk kez görüştüğü zaman Burçin Atilla çok haklı olarak kendini tutamadı, sinirleri boşaldı. Kararı beklerken adliyenin kafeteryasında “Merhaba” demek için elini sıktığımda titremekte olduğunu hissettim. (...) Son derece tedirgin ve endişeli olan Burçin Hanım’ı gereksiz soruyla rahatsız etmeye girişemedim.