Aşıyı reddeden ebeveynlere hapis cezası mı geliyor?

Aycan,TBMM Başkanlığı'na sunduğu kanun teklifiyle, zorunlu aşıların yapılmasını engelleyen ebeveynlere 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti.

Aşıyı reddeden ebeveynlere hapis cezası mı geliyor? - Sayfa 1

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan,TBMM Başkanlığı'na sunduğu kanun teklifiyle, zorunlu aşıların yapılmasını engelleyen ebeveynlere 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti.

15
Aşıyı reddeden ebeveynlere hapis cezası mı geliyor? - Sayfa 2

Sağlık Bakanlığı verilerine göre 2017 yılında 23 bin aile çocuklarına aşı yaptırmayı reddetti. Sağlık Bakanlığı Bağışıklama Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ise aşı reddi sonucunda kızamık salgınının başlayabileceğini söylemişti.

25
Aşıyı reddeden ebeveynlere hapis cezası mı geliyor? - Sayfa 3

Aycan, hapis cezası verilmesini öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, genişletilmiş bağışıklama programındaki aşıların çocuklara yapılmasına karşı çıkan, yaptırmayan, engelleyen kişi ve ebeveynlere 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilmesini öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

35
Aşıyı reddeden ebeveynlere hapis cezası mı geliyor? - Sayfa 4

'Çocuklarda aşı uygulaması sayesinde bulaşıcı hastalıklara karşı mücadelede önemli bir başarı elde edildi' Son günlerde aşı karşıtı söylemlere değinen Aycan, çocuklarda aşı uygulaması sayesinde bulaşıcı hastalıklara karşı mücadelede önemli bir başarı elde edildiğini vurguladı. Ailelerde bu konuda tereddütlerin ortaya çıktığına işaret eden Aycan, şu an aşı yapmak durumunda olan aile hekimleriyle vatandaşların karşı karşıya geldiğini, sorunun mahkemeye, son olarak da Anayasa Mahkemesi'ne intikal ettiğini anımsattı.

45