BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29

Asgari ücretli iki kilo bile alamıyor!

RİZE'nin Anzer Yaylası'nda üretilen dünyaca ünlü Anzer balı bu yıl kilosu 940 TL'den satışa çıktı.

Rize'nin Anzer Yaylası'nda üretilen dünyaca ünlü Anzer balı bu yıl kilosu 940 TL'den satışa çıktı. Sınırlı bir miktarda üretilen bala kapasitenin çok üzerinde talep var.

Rize'nin İkizdere ilçesinde üretilen Anzer balı, bu sene de dudak uçuklatan bir fiyatla adını duyurdu. Balın kilosu tam 940 TL... Anzer balına talep oldukça fazla. Kooperatif Başkanı Osman Civelek, "Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere devlet büyüklerimiz balı talep ediyor. Avrupa ve Arap ülkelerinden de Anzer balına ilgi yüksek" dedi.

Bu yıl 1,5 ton üretilen Anzer balı için talep ise 5 tonun üzerinde! Üretilen ballar, 20 yıldır Hacettepe Üniversitesi'nde inceleniyor ve Anzer'in florasını baz alarak, polenler tespit edildiği taktirde Anzer Balı markasıyla satılıyor.

Kooperatif başkanı Civelek uyardı: Sahte ballara dikkat! Anzer Ballıköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Osman Civelek sahte ballar konusunda tüketiciyi uyardı. Başkan üzerinde etiket, mühür olmayan balların tahlil edilmediğini, dolayısı ile bu balların alınmaması gerektiğini söyledi.