BIST 1.538
DOLAR 7,66
EURO 9,10
ALTIN 415,65

Arka Sokaklar dizisi oyuncuları çağrı yaptı zaman daralıyor

İZMİR’de nadir görülen Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) tanısı konulduktan sonra tedavi süreci başlayan 3,5 yaşındaki Öykü Arin için zaman daralıyor. 2 ay içerisinde kök hücre nakli olması gereken Öykü için 'Arka Sokaklar' dizisinin oyuncularından da çağrı geldi.

Eylem Şen Yazıcı ve Çağdaş Yazıcı çiftinin ilik nakli olmayı bekleyen 3,5 yaşındaki kızları Öykü Arin için zaman daralıyor. 2 ay içerisinde nakil olması gereken Öykü’ye Türkiye’nin her yerinden destek geldi. Ancak tüm çabalara rağmen uygun donör bulunamadı. Tedavi nedeniyle İzmir’den Antalya’ya giden Eylem ve Çağdaş Yazıcı çifti, burada da kampanyalarını aralıksız sürdürüyor.

2 ay içerisinde Öykü Arin’e yüzde 100 uyumlu donör bulunmadığı takdirde, yüzde 50 uyumu bulunan anne ve babadan nakil yapılacak. Minik kız için Türkiye’nin birçok kentinde kan bağışı kampanyaları devam ediyor.

Aynı zamanda Kanada, ABD, Fransa ve Almanya'da Kızılhaç ve gönüllü kuruluşlar tarafından başlatılan kampanyalarla da Öykü Arin için donör arayışı sürüyor.

‘ÖYKÜLERİN MUTLU SONU OL’ Öykü Arin’e uygun ilik bulunması için başlatılan kampanyalara Kanal D'de yayınlanan 'Arka Sokaklar' adlı dizinin oyuncularından da destek geldi. Oyuncular, çektikleri video ile Öykü Arin ve lösemili çocuklar için kan bağışı yapılması çağrısında bulundu.