Arif Sağ Orhan Gencebay'ın peşini bırakmıyor!

Arif Sağ Orhan Gencebay'ın peşini bırakmıyor!

Arif Sağ ve Orhan Gencebay gibi iki büyük ustayı karşı karşıya getiren MESAM krizi büyüyor. Arif Sağ,Orhan Gencebay’a MESAM’ın (Türkiye Müzik Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) başkanlığından ayrılırken istifa dilekçesinde kullandığı sözler nedeniyle dava açmaya hazırlanıyor.

Arif Sağ Orhan Gencebay'ın peşini bırakmıyor!  - Sayfa 1

MESAM başkanlığı yüzünden Orhan Gencebay’la karşı karşıya gelen Arif Sağ uluslararası dava açacağını açıkladı. Orhan Gencebay, Şubat ayında MESAM’daki başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinden bir grup sanatçı arkadaşıyla birlikte istifa ederken, Arif Sağ'ın başkanlığındaki yönetim kuruluna etnik ve mezhepsel örgütlenme imasında bulunmuştu.

Arif Sağ Orhan Gencebay'ın peşini bırakmıyor!  - Sayfa 2

HT Magazin'den Tarkan Abdullahoğlu'nun haberine göre, Küba’da kanser tedavisi gördükten sonra geçen ay beyninden ameliyat olan Arif Sağ, bir hastane çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Usta sanatçı, Orhan Gencebay’ın nefret suçu işlediğini ve uluslararası yargıya gideceğini söyleyip ekledi: "Bunun peşini bırakmam." Sağlığının iyiye gittiğini belirten Arif Sağ, kemoterapi tedavisinden sonra birkaç saat boyunca dengesi bozulduğu için hastane çıkışında otomobiline tekerlekli sandalyeyle götürüldü.

Arif Sağ Orhan Gencebay'ın peşini bırakmıyor!  - Sayfa 3

ORHAN GENCEBAY'A DAVA KARARLILIĞI: Eski dostları karşı karşıya getiren tartışma, Orhan Gencebay’ın MESAM’ın (Türkiye Müzik Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) başkanlığından ayrılırken istifa dilekçesinde kullandığı sözlerle başladı. Başkanlık için tartışan ikiliden Arif Sağ, bu sözlerle ilgili Orhan Gencebay’a Türkiye’de ve uluslararası mahkemelerde dava açmaya hazırlanıyor.