Apple'dan şok karar iPhone X'in üretimi durduruluyor!

2017 yılının son aylarında piyasaya iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X üçlüsünden, iPhone X'in üretimi durdurulacak. iPhone X'in üretiminin durdurulmasının nedeni ise talebin az olması.

Apple'dan şok karar iPhone X'in üretimi durduruluyor! - Sayfa 1

Tüm dünya merakla iPhone'nun yeni çıkacak modellerini bekliyordu. Kimileri için bağımlılık haline gelen iPhone büyük bir heyecan dalgası yaratmıştı. Apple 2017'nin sonlarına doğru yeni iPhone modellerini yayınladı. iPhone 8 zaten bekleniyordu ama Apple'ın asıl sürprizi iPhone X oldu. Fiziksel açıdan diğer iPhone'lardan farklı olan iPhone X'e başlarda ilgi yoğundu ancak işler tersine döndü. Apple ürünleri ve şirketle ilgili önemli bilgileri 1997 yılından beri ortaya çıkaran AppleInsider'a göre iPhone X modelinin üretimi bu yaz durdurulacak..

Apple'dan şok karar iPhone X'in üretimi durduruluyor! - Sayfa 2

Haberde Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone X'in üretimi hakkında çıkan iddiaları değerlendirdi. Kuo siparişlerde düşüş yaşanması ve zayıf talep nedeniyle üretiminin yazın durdurulmasının planlandığını ileri sürdü.

Apple'dan şok karar iPhone X'in üretimi durduruluyor! - Sayfa 3

iPhone X'in üretimi durdurulursa Apple'ın 2014 yılında piyasaya sunduğu iPhone 5C'den sonra ilk kez bir modelin üretimi sadece tek nesil sonra durdurulmuş olacak. Apple'ın planlarını kamuoyuna duyurmak konusunda çok güvenilir bir geçmişi olan Kuo'ya göre Çin'de iPhoneX'in çok büyük ilgi görmemesi ana neden.

Apple'dan şok karar iPhone X'in üretimi durduruluyor! - Sayfa 4

Çin'de büyük ekranlar çok talep görüyor ve Çinli tüketicilere göre iPhone X'in ön üst tarafındaki siyah polarize 'çentik' ekranı gereksiz küçültüyor. ABD merkezli araştırma şirketi Cowen'ın yaptığı yeni bir araştırma, yeni model iPhone'lara olan ilginin "tarihi düşük düzeylerde" olduğunu gösteriyor.