Antalya'nın keşfedilmemiş saklı cenneti

Antalya'da 1986 yılında tabiat parkı haline getirilen Kurşunlu Şelalesi, yemyeşil ağaçlarla çevrili patika yollar arasından yürüyerek ulaşılabilen saklı bir cennet.

Antalya'nın keşfedilmemiş saklı cenneti - Sayfa 1

Antalya'da 1986 yılında tabiat parkı haline getirilen Kurşunlu Şelalesi, yemyeşil ağaçlarla çevrili patika yollar arasından yürüyerek ulaşılabilen saklı bir cennet. Antalya Aksu'da yer alan Kurşunlu Şelalesi, yeşilin ve mavinin ahenkle buluştuğu büyüleyici doğal güzelliği ile her yıl binlerce turisti ağırlıyor.

Antalya'nın keşfedilmemiş saklı cenneti - Sayfa 2

Anadolu'nun tarih boyunca kültür, sanat, mimari ve "turizmin başkenti" olan Antalya, denizi, kumu ve güneşinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Doğal güzellikler arasındaki en önemli adreslerden birisi de Kurşunlu Şelalesi.

Antalya'nın keşfedilmemiş saklı cenneti - Sayfa 3

Kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta olan şelale, 1986 yılında keşfedildikten sonra tabiat parkı haline getirilip ziyarete açıldı. O günden bu yana turizme hizmet eden şelale, yemyeşil ağaçlarla çevrili patika yollardan kuş cıvıltıları eşliğinde yürünerek ulaşılabilen "saklı bir cennet" edasıyla ziyaretçilerine adeta bir başka dünyanın kapısını aralıyor.

Antalya'nın keşfedilmemiş saklı cenneti - Sayfa 4

Kurşunlu Şelalesi günün stresinden kurtulmak, piknik yapmak, doğada güzel zaman geçirmek isteyenlerin ilk tercih ettiği yerler arasında. Antalya Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü İsmail Kaya, Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı'nın 596 hektardan oluştuğunu, 20 hektarlık bir alanın vatandaşın ziyaretine açıldığını söyledi.