Anne zürafa ve yavrusu aslan sürüsünün ortasında kaldı sonrası korkunç!

Kenya'daki Masai Ulusal Parkı'nda bir anne zürafa ve küçük yavrusu kendilerini bir anda bir aslan sürüsünün içinde buluyor. Annes zürafa yavrusunu korumak için aslanlarla mücadele etmeye çalışıyor ancak aslan sürüsü anne zürafayı bakın ne hale getiriyor.

Anne zürafa ve yavrusu aslan sürüsünün ortasında kaldı sonrası korkunç! - Sayfa 1

Kenya'da bulunan Masai Mara Ulusal Parkı'nda vahşi doğanın dramatik sahnelerinden biri bir fotoğrafçının objektiflerine yansıdı. Talihsiz bir dişi zürafa ve küçük yavrusunun etrafı avcı aslanlar tarafından sarıldı. Yavrusunu koruma konusunda oldukça cesur olan anne zürafa, aslanlara karşı sert vuruşlarla savaşmaya çalışır. Ancak bu isabetsiz vuruşların inatçı aslanlar üzerinde pek de etkili olduğu söylenemez.

Anne zürafa ve yavrusu aslan sürüsünün ortasında kaldı sonrası korkunç! - Sayfa 2

Anne zürafanın etkisiz saldırılarının ardından aslanlar yorulan zürafanın üzerine atlar ve onu ısırmaya başlar. Dişi zürafa umutsuzca sırtına atlayan aslanı atmak için onu sallamaya ve kaçmaya çalışır ancak başarılı olamaz. Bu arada diğer aslanlar da yalnız kalan yavru zürafaya yönelir. Bu küçük yavru zürafa aslanlar için oldukça kolay bir av.

Anne zürafa ve yavrusu aslan sürüsünün ortasında kaldı sonrası korkunç! - Sayfa 3

Bu dramatik olayı görüntüleyen fotoğrafçı ve türist rehberi olan James Nampaso, tanık olduklarıyla ilgili şunları söylüyor: "Yavru zürafa sadece birkaç günlüktü. Ancak yine de onu avlaması avcılar için kolay değildir. Çünkü anne ya da baba zürafadan alacakları şiddetli bir darbe onlar için ölümcül olabilir."

Anne zürafa ve yavrusu aslan sürüsünün ortasında kaldı sonrası korkunç! - Sayfa 4

"Bu tür olaylarda yavrusunu kaybetmek bir anne için ehr zaman şok edici bir etkiye sahiptir. Özellikle olay gözünüzün önünde gerçekleştiğinde."