Anne Facebook'a baktı 6 aylık kızı küvette boğularak öldü

Dünya bu sorumsuz anneyi konuşuyor: 23 yaşındaki genç anne, sosyal paylaşım sitesi Facebook'a alınca 6 aylık kızı küvete düştü, anne Facebook'a baktığı için bebeğinin düştüğünü fark edemedi, bebek boğularak öldü...

Sosyal medya bağımlılığı ufacık bir çocuğun ölümüne ve sorumsuz bir annenin de hapse girmesine sebep oldu. İsrail basını Facebook'a bakarak zaman öldüren ve bu sırada küvette bıraktığı bebeğinin ölümünden sorumlu olan canavar anneyi konuşuyor... Olay inanılır gibi değil... Ayrıntılar sosyal medya bağımlılığı sonucu evladının ölümüne sebep olan annenin sorumsuzluğunu gözler önüne seriyor.

Bir İngilizle evlenen ve İsrail’de yaşayan 23 yaşındaki Kayla Lynton, temmuz ayında 6 aylık kızı Naomi’nin ölümü sonrasında İsrail basınının gündemine gelmişti. O dönemde hakkında soruşturma açılan ve çocuğuna iyi bakmadığı gerekçesiyle sorgulanan Lynton hafta sonunda gözaltına alındı.

Tuvalette Facebook'a bakarken bebeğinin ölümüne neden olan sorumsuz anne, “Sadece kısa süreliğine Facebook’a baktım” diyerek kendini savundu.

Tel Aviv polisi tarafından devam eden soruşturma kapsamında yakalanan 23 yaşındaki kadının bebeği küvette boğulurken tuvalette Facebook’a baktığı ortaya çıktı.