Ankara'da okullar tatil mi? Kar yağışı sürüyor

Ankara'da okullar tatil mi? Ankara'da dün başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Gün boyu devam eden kar yağışı nedeniyle Ankara'nın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 10 santimi buldu.

Ankara'da okullar tatil mi? Ankara'da dün başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Peki okullar tatil mi? Ankara'da yoğun kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'ne ait araçlar gün boyu ana yollardaki çalışmalarını sürdürdü. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne göre Ankara'da trafiğe kapalı herhangi bir yol bulunmuyor. Buna rağmen buzlanmaya karşı okulların tatil edilip edilmeyeceğine ileri ki saatlerde Ankara Valiliği'nin karar vermesi bekleniyor.

Bu arada Ankara'da kar yağışı fırsat bilen Başkentliler erken saatlerden itibaren Eymir Gölü, Dikmen Vadisi, Kuğulu ve Seğmenler Parkı başta olmak üzere birçok yere akın eden vatandaşlar, fotoğraf çekti, kar topu oynadı ve yürüyüş yaptı.

Karın keyfini en çok arkadaşları ve aileleriyle dışarı çıkan çocuklar yaşadı. Kentin simgelerinden Kuğulu Park'ta kar topu oynayan çocuklar, güvercinlere de yem verdi.

Başkentte kar yağışı nedeniyle ulaşım sorunu yaşanmadı ancak maddi hasarlı bazı trafik kazaları meydana geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekiplerince birçok noktada kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıldı.