Terim neşteri vuruyor iki yıldızla yollar ayrılıyor

Abone ol

Galatasaray Teknik Heyeti, Benfica yenilgisinde faturayı Fernando-Ndiaye ikilisine kesti. İki oyuncunun fiziksel yetersizliklerinden ve sürekli pas hatası yapmasından dert yanan Fatih Terim, Haziran ayında neşteri vurma kararı aldı.

UEFA Avrupa Ligi'ne Benfica yenilgisiyle başlayan Galatasaray'da özellikle orta sahadaki organizasyon sıkıntısı göze çarptı. 2-1 kaybedilen karşılaşmada Marcao yenen 2. golde hata yapsa da teknik direktör Fatih Terim, stoperlerin performansından memnun olduğunu söyledi ve faturayı büyük ölçüde 'defansif orta saha oyuncularına' kesti.

Sabah'ın aktardığı habere göre; 1999 doğumlu Portekizli genç oyuncular Gedson Fernandes ve Florentino Luis, 30 yaş ortalamalı Fernando-Ndiaye ikilisine sahayı dar etti! Sürekli pas hatası yapan Fernando ve Ndiaye yüksek seviye mücadele gerektiren maçların hepsinde yetersiz kaldı. İki oyuncu sezon başından bu yana sadece 1'er gol atabildi. 11 sarı kart gören Fernando 3 kez cezalı duruma düşerken, 4 sarı-2 kırmızı kartın çıktığı Ndiaye, 6 hafta takımını yalnız bıraktı.

SİL BAŞTAN DEĞİŞECEK
Takıma yapılan takviyeler için, "Ocak'ta başladık, Haziran'da bitireceğiz" diyen Fatih Terim, tıpkı stoper ve forvet hattında olduğu gibi orta sahayı da iki takviye ile sil baştan değiştirmeyi planlıyor. Sarı-kırmızılılar, sezon sonu için hem ön libero hem de 8 numara arayışına başladı. Kiralık sözleşmesinde opsiyon olmayan Ndiaye, İngiltere'ye geri dönecek. Bir yıl daha sözleşmesi bulunan Fernando için de Galatasaray tekliflere açık.

Günün Önemli Haberleri