Netflix'e zam geldi yeni fiyatlar şaşkına çevirdi

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi film ve dizi izleme platformu Netflix, Türkiye fiyatlarına zam yaptı. Ancak abone olmak isteyen müşteriler, fiyatlanlandırma sistemini görünce ücretlerin birbirinden farklı olduğunu gördü.

Türkiye'de hızla yayılan Netflix, Organize İşler: Sazan Sarmalı filminin ardından tartışmaların ilgi odağı olmuştu. Popülerliği gün geçtikçe artan dev platform, fiyatlarına zam yapma kararı aldı.

Sadece resmi internet sitesinden kayıt olunabilen Netflix'e dahil olmak isteyen kullanıcılar, şaşkına döndü. 3 kategoride fiyatlandırılan ve eski fiyatlarına göre temel kategorisi 15,99 TL, iki kişilik Standart kategorisi 27,99 TL, dört kişilik Özel paketi ise 39,99 TL olan Netflix'in yeni zamlı fiyatları, kişilere göre değişkenlik gösterdi.

1 TL ve 4 TL zam değişkenliği
Zamlı fiyatlar kişilere göre en az 1 TL en fazla 4 TL'lik değişkenlik gösterince, platforma tepkiler gecikmedi. Dünya genelinde 130 milyondan fazla abonesi bulunan Netflix'e üye olacak kişiler, bu sorunun acilen çözülmesini istiyor.

İşte Netflix sitesine girildiğinde karşılaşılan fiyatlar...

Temel             Standart               Özel
19,99 TL          34,99 TL             49,99 TL
17,99 TL          32,99 TL              47,99 TL
16,99 TL         32,99 TL             49,99 TL

Netflix'ten açıklama geldi
Netflix tarafından yapılan açıklamada ise farklı fiyat politikalarının test edildiği ve testlerde görülen fiyatların hiçbir zaman uygulamaya koyulmayabileceği söylendi.

Günün Önemli Haberleri