Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Sezai Temelli açıklaması! Bizi ilgilendirmez

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı tv programında HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin "Mansur Yavaş da bilecek ki, seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP’lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz" açıklamasını değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında gündeki konuları değerlendirdi ve soruları yanıtladı.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin “Mansur Yavaş da bilecek ki, seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP’lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse, bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürdün oyuyla seçilmiştir” açıklaması hatırlatılan Kemal Kılıçdaroğlu’na “Gizli bir ittifakın gün yüzüne çıkması şeklinde değerlendiriyor iktidar veya Cumhur İttifakı cephesi diyelim. Siz Sayın Temelli’nin o açıklamalarını duyduğunuz an ne hissettiniz?” sorusu yöneltildi.

Bu bizi pek fazla ilgilendirmez

“Bir siyasi partinin Eş Genel Başkanı açıklama yapmış bu bizi pek fazla ilgilendirmez” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Biz her seçmenin oyunu istiyoruz. Sadece ben istemiyorum diğer partilerde istiyorlar. O nedenle biz sandıkta ittifak dedik. En çok ben seçim meydanlarında AK Partili seçmenlere ve milliyetçi seçmenlere hitap ediyorum.

Ben insanları kutuplaştırmam

Onlara çağrı yapıyorum. Ayrıca hiçbir vatandaşın oyu bir partinin siyasi ipoteği altında değildir. CHP oy kullanacak olan her vatandaşın oyuna taliptir. Etnik kimlik üzerinden bir siyaset güdülüyorsa, Kürtlerin oyu kabul edilemez, tamamı teröristtir diye söylüyorsa Erdoğan ülkesine ihanet ediyor demektir. Ben onun yaptığı gibi siyaset yapmam, insanları kutuplaştırmam, germem insanları.”

Günün Önemli Haberleri