İstanbul'da kim önde Erdoğan mı İnce mi ilk sonuçlar geldi

İSTANBUL'da kim önde Erdoğan mı İnce mi? İstanbul'da ilk seçim sonuçları geldi. İstanbul ilk seçim sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranı ve Muharrem İnce'nin oy oranına ilişkin veriler internethaber.com'da.

İSTANBUL ilk seçim sonuçları geldi. İstanbul ilk seçim sonuçlarına göre Erdoğan mı İnce mi önde sorusuna da yanıt geldi. İlk seçim sonuçlarına göre İstanbul'da kim önde sorusunun yanıtı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Saat 22.00 itibariyle İstanbul'da Cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan yüzde 50,15 ile birinci durumda. Muharrem İnce'nin İstanbul'da aldığı oy oranı ise yüzde 36.74. İstanbul'da seçim yarışını üçüncü ismi ise Selahattin Demirtaş. Demirtaş İstanbul'da oyların yüzde 7.22'sini almış durumda. Meral Akşener'in İstanbul'daki oy oranı yüzde 4.77 olurken, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek'in İstanbul'daki oyları yüzde 1'in altında kaldı. 

İstanbul'da milletvekili genel seçim sonuçlarında da Cumhur İttifakı yarışı önde götürüyor. AK Parti ve MHP'nin birlikte girdiği yarışta Cumhur İttifakı yüzde 50.45 oy almış durumda. AK Parti'nin İstanbul'daki oy oranı yüzde 42.24 olurken, MHP yüzde 8.21 oy aldı. Millet İttifakı ise İstanbul'da oyların yüzde 35.89'unu aldı. CHP'nin İstanbul oy oranı yüzde 26.35, İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 8.3, SP'nin oy oranı ise yüzde 1.50 oldu. İstanbul'da diğer partilerin aldıkları oyların toplam oranı ise yüzte 12.88 oldu. 

İstanbul'da oyların dağılımına göre milletvekili sayısı ise şöyle oldu:

AK PARTİ:15

MHP:2

CHP:11

İYİ PARTİ:3

SP:0

DİĞER:12

Günün Önemli Haberleri