Iğdır'da MHP'li aday itiraz etti: Çok ciddi delillerimiz var

Abone ol

Iğdır'da, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi HDP'nin kazanması üzerine 'Cumhur İttifakı'nın MHP'li adayı İsa Yaşar Tezel, şaibeli bir seçim olduğunu iddia ederek karara itiraz etti.

Iğdır'da, 31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde,  resmi olmayan sonuçlara göre, HDP'nin adayı Yaşar Akkuş, geçerli oyların yüzde 50,7'sini alarak, belediye başkanlığına seçildi. Oyların yüzde 46,7'sini alan 'cumhur ittifakı'nın MHP'li adayı İsa Yaşar Tezel ise usulsüzlük olduğunu savunup, sonuca itiraz ettiğini söyledi.

"Çok Ciddi Delillerimiz Var"

İtiraz dilekçelerini vermek üzere MHP Merkez İlçe Başkanı Özcan Zoman ile birlikte İl Seçim Kurulu'na gelen Tezel, "Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir hukuk devleti olduğu inancıyla Iğdır Adliyesi'ndeyiz. Hazırlanan evrakımızı maddi delillerimizle birlikte İl Seçim Kurulu'na vereceğiz. Toplamda 4 itiraz dilekçesi maddi delilleri ile birlikte İl Seçim Kurulu'na sunacağız. Biz bağımsız yargının gücüne inanıyoruz. Şaibeli bir seçim vardır. Buna bağımsız yargımız tarafından müdahale edilerek, yeniden seçimin tekrarı, oyların sayımı konusunda çok ciddi delillerimiz vardır. Biz hukuka ve adalete inanıyoruz, hak yerini bulacaktır" diye konuştu. 

Günün Önemli Haberleri