Gelinim Mutfakta 7 Eylül kim elendi 5 altın bileziğin sahibi kim

Gelinim Mutfakta'da 25. haftanın final günü tamamlandı. Saat 12:15'te ekrana gelen bölümde kim elendi, 5 altın bileziği hangi yarışmacı kazandı ve günün ve haftanın birincisi kim oldu sorularının yanıtı da belli oldu. İşte Gelinim Mutfakta'da 25. haftanın final gününe dair merak edilenler...

Kanal D'nin sevilen yarışması Gelinim Mutfakta'da 25. haftanın final günü geldi çattı. Birbirinden maharetli dört gelin, hafta başından beri en iyi yemeği yapıp kaynanaların beğenisine sundu. Haftanın finaline Ezgi ve Esra 47 puanla girerken, Ayşenur 44, Burcu ise 42 puan toplayabildi.

Haftanın son gününde ise gelinler en güzel kremalı ekmek tatlısı yapmak için ter döktüler. Kaynanaların tatlıları tadıp puanlarını vermeleriyle birlikte de günün ve haftanın kazananı belli oldu.

7 Eylül Günün Kazananı Kim? Programın son bölümünde sunucu Fatih Ürek, gelinlerin puanlarını açıkladı. Ayşenur 4 puanla günün en düşük puanını alan gelin olurken, 14 puan toplayan Burcu ise günü birincilikle tamamlayıp çeyrek altını almaya hak kazandı. Öte yandan Ezgi 13, Esra ise 10 puan toplayabildi. 

Haftanın Kazananı ve Eleneni: Gelinlerin tüm hafta boyunca aldıkları puanların toplanmasının ardından çıkan sonuçlar şöyle;

  1. Ezgi: 60
  2. Ayşenur: 48
  3. Burcu: 56
  4. Esra: 57

Bu sonuçlara göre 60 puanla Ezgi haftanın kazananı olup 5 altın bileziği koluna takarken, 48 puan toplayabilen Ayşenur ise yarışmaya veda eden isim oldu. 

Ayşenur ile Ezgi Arasında Vazo Krizi: Öte yandan 25. haftaya Ayşenur ile Ezgi arasındaki vazo krizi damga vurdu. Haftanın üçüncü gününde  Ayşenur, Ezgi'nin mutfağını teftiş ederken Ezgi'ye eşinden gelen vazo bir anda yere düştü. Ezgi arkasını dönüp kırılan vazoyu görünce çok sinirlendi ve ikili arasında gergin anlar yaşandı. Bu sırada Burcu, Ayşenur'un vazoyu bilerek düşürdüğünü iddia edince stüdyo daha da gerildi. İşte o anlar...

Fatih Ürek Olaya Müdahale Etti: Kriz bir sonraki gün de devam etti.  Ayşenur, eşi ile olan resim ve bebeğinin patiğini çöpe attığını söyleyen Ezgi'ye, hediye aldığı vazoyu yere atarak çok sert bir tepki verdi. Ardından karşılıklı seslerinde yükseldiğini duyan Fatih Ürek stüdyoya geldi. Olayı anlamaya çalıştı ve onlara müdahale etti. Kaynanalar odasında olayı şaşkınlıkla izleyenler Ezgi'nin yaptığını doğru bulmadılar ve onu kınadılar. İşte o anlar...Geçen Hafta Kim Elenmişti? Yarışmanın 31 Ağustos Cuma tarihli bölümünde günün sonuncusu 6 puanla Burcu, birincisi ise 14 puanla Ayşenur olmuştu. Öte yandan hafta boyunca en az puanı toplayan Emine ve kayınvalidesi yarışmaya veda etmişti. 63 puanla haftanın birincisi olan Ezgi ise 5 altın bileziği koluna takmayı başarmıştı. 

Günün Önemli Haberleri