Ekrem İmamoğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu'na olay Necati Özkan yanıtı!

Abone ol

CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu geçen günlerde Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'a yazdığı kitaptan dolayı ateş püskürmüştü. İmamoğlu'nun Kaftancıoğlu'na ne yanıt vereceği merak ediliyordu. İmamoğlu konuştu ancak Canan Kaftancıoğlu bu durumdan hiç memnun olmayacak.

Canan Kaftancıoğlu, yerel seçim sürecini kitaplaştıran İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'ı ''Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle...Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir'' sözleriyle eleştirmişti.

Kitabın önsüzünü yazan İmamoğlu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Özkan ile yıllardır beraber çalıştığını vurgulayan İmamoğlu, yaşanan tartışmayı değerlendirerek şunları söyledi:

"6 yıla sığdırdığımız en büyük başarı İstanbul seçimi"

Kendisiyle organik bir tanışmamız var. Necati Bey’in profesyonel bir meslek yaşamı var. Benim de kendim olmak gibi bir huyum var. Onun da katkılarıyla önümüzdeki taşları temizlediği bize yol arkadaşlığı yaptığı bir süreç yaşıyoruz altı yıldır. 6 yıla sığdırdığımız en büyük başarı İstanbul seçimi.


Kendi gözüyle bu sürecin nasıl bir süreç olduğunu kampanya dilinin neyi etkilediğini Necati Bey’in bu bakışı çok değerli bir bölüm. Herkesin bir bakışı olacaktır.

"Kendimi kahraman diye tanımlamıyorum"

Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum. Çünkü insan kendine kahraman dememeli, kahraman olmak büyük sorumluluk ister, zaman ister olgunluk ister. Ben sadece bir başlangıca imza atmış. Daha büyük bir imza atmak isteyen hizmet etmek isteyen bir belediye başkanıyım.

Günün Önemli Haberleri