Başkan Fatma Şahin: Kardeşlik bağlarınızı arttırıyorsunuz

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, katıldığı Muhtarlar Futbol Turnuvası'nda önemli açıklamalarda bulundu. Futbolun birleştirici olduğunu ifade eden Şahin, "Burada, kardeşlik bağlarınızı arttırıyorsunuz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Şube Müdürlüğünün organize ettiği “Muhtarlık Kupası” Hasan Doğan Tesisleri’nde Nizip Muhtarspor ile Oğuzeli Muhtarspor arasında oynandı. 

"ÖNCE BİLGİ SAHİBİ OLMAK GEREKİR": Final maçının başlama vuruşunu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, muhtarlar için akademi açtıklarını söyledi. Yöneticinin kendini iyi yetiştirmesi ve dünyada olup bitenleri takip etmesi gerektiğini ifade eden Şahin, “İşin yüzde 80’ni iletişim. Vatandaştan gelen talepleri karşılayabilmek için önce bilgi sahibi olması gerekir. Fikir sahibi olması için de bilgi sahibi olması lazım. Çok önemli bir akademiyi başarı ile tamamladınız, sizlere teşekkür ederim” dedi."KARDEŞLİK BAĞLARINIZI ARTTIRIYORSUNUZ": Futbolun birleştirici olduğunu ve bu vesile ile muhtarları bir araya getirdiklerini dile getiren Şahin, “Burada bilgi ve tecrübelerinizi paylaşıyorsunuz. Kardeşlik bağlarınızı arttırıyorsunuz. Sorunlarınızı paylaşıp çözüm yolları arıyorsunuz. Kazanan her iki takım olacak. Nizip ve Oğuzeli olacak. Gaziantep olacak, Türkiye olacak” diye konuştu.Maçın başlama vuruşunu Başkan Şahin maçı sonuna kadar izledi. Şahin, kupayı ve madalyayı 19 Ekim Muhtarlar Günün’de düzenlenen yemekli bir toplantıda verileceğini ifade etti. Muhtarlar Futbol Turnuvası’na Şehitkâmil, Şahinbey, Nizip, Nurdağı ve Oğuzeli ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarının oluşturduğu takımlar katıldı. Final maçında Oğuzelispor Muhtarsporu yenen Nizip Muhtarspor kupayı ikinci kez kazandı.

Günün Önemli Haberleri