Amazon'un sahibi Jeff Bezos boşanacağı eşine tarihi nafaka ödeyecek

mazon'un kurucusu Jeff Bezos, boşandığı MacKenzie Bezos'a ödeyeceği nafakayla eski eşini dünyanın en zengin kadınlarından biri yapacak.

Dünyanın en büyük E-ticaret sitesinin kurucusu ve 1999 yılında 'Yılın Kişisi' seçilen girişimci Jeff Bezos, MacKenzie Bezos ile 25 yıllık evliliğini noktaladı. Dünyanın en zengin ismi, boşandığı eşiyle 35 milyar doları bulan bir mali bir anlaşmaya imza attı. Nafaka için en az 35 milyar dolar ödeyecek olan Bezos, eski eşini dünyanın en zengin kadını yapacak.

Amazon'da yüzde 25'lik bir hissesi bulunan MacKenzie Bezos, boşanma anlaşmasının bir parçası olarak, hisselerinin yüzde 75’ini, Washington Post gazetesi ile uzay şirketi Blue Origin’de bulunan hisselerinin ise tamamını Jeff Bezos’a devredecek. 

Eşi ile birlikte Amazon'u yürüten MacKenzie, aynı zamanda başarılı bir roman yazarı olarak biliniyor. Ekim 2017’den bu yana dünyanın en zengin insanı ünvanını elinde bulunduran Amazon CEO'su, eşine ödeyeceği paranın ardından tacını kaybedebileceği iddia edildi.

Forbes dergisinin açıkladığı son rakamlara göre Bezos’un 131 milyar dolar serveti bulunuyor. Microsoft kurucusu Gates ise 96.5 milyar dolarlık bir servete sahip.