BIST 1.211
DOLAR 7,80
EURO 9,24
ALTIN 481,46

Altın fiyatları coştu dolar kaç TL ( Altın ve dolar yorumları 4 Nisan 2017)

Altın fiyatları bugün zirve yaptı. Altının ons fiyatı bugün son 1 haftanın zirvesine çıktı. Çeyrek altın fiyatı bugün 242 lirayı aştı. 4 Nisan 2017 dolar kaç TL sorusunun yanıtı ise 3.64 lira.

Altın fiyatları bugün zirve yaptı. Altının ons fiyatı bugün son 1 haftanın zirvesine çıktı. Altının onsu 1257 dolardan satılıyor. Çeyrek altın fiyatı bugün 242 lirayı aştı. Altın fiyatları yatırımcıların riskli varlıklardan kaçınmaları ve dolardaki değer kaybına paralel olarak bir haftanın zirvesini gördü. Türkiye ekonomisinin beklentilerin üzerinde büyümesinin desteğiyle cuma günü yönünü aşağı çeviren dolar/TL, dün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın BIST kotasyon ile fonlama yapmaması ardından gerilese de enflasyon rakamlarıyla yeniden yükseldi. 4 Nisan 2017 dolar kaç TL sorusunun yanıtı ise 3.64 lira. İşte altın fiyatları ve dolar kurunda bugünkü son verilerin detayları...

Altının ons fiyatı bugün 1,257.1 dolar ile 28 Mart'tan bu yana zirve seviyeyi gördü. Altının onsu 1255 doların üzerinde seyrediyor. ons fiyatı yüzde 0.2 artıda 1,255.51 dolarda bulunuyor. Kapalıçarşı'da ise altının gram fiyatı 147 doların üzerinde seyrediyor. Çeyrek altın 242, cumhuriyet altını da 987 liradan satılıyor. Altın yorumları da dikkat çekici. Uzmanlar, altının ons fiyatının aşağı ya da yukarı yönlü kırılması için yatırımcıların yeni hikayelere ihtiyacı olduğunu belirterek, cuma günü ABD'de açıklanacak tarımdışı istihdam verisinin takip edileceğini belirtti.

Aralarında Cherelle Murphy'nin de bulunduğu Australia & New Zealand Banking Group ekonomistleri, "Altın AND'de beklenenden düşük çıkan otomobil satışlarının Fed'in daha güvercin bir tutum takınacağı beklentilerini güçlendirmesi sonucu değer kazandı" dedi.

Murphy, öte yandan, Trump işlemlerinin zayıflamasının da altındaki yukarı beklentiyi güçlendirdiğini sözlerine ekledi. Yatırımcılar altında yükseliş beklentisi ile açtıkalrı pozisyon sayısında 11 haftanın en büyük artışını gerçekleştirdi.