Aloe veradan bile daha etkili! Dikenli incirin faydaları

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilen doğal şifa kaynağı dikenli incir, Akdeniz ve Ege bölgesinde yaygın olarak yetişir.

Aloe veradan bile daha etkili! Dikenli incirin faydaları - Sayfa 1

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilen doğal şifa kaynağı dikenli incir, Akdeniz ve Ege bölgesinde yaygın olarak yetişir. İçerisinde barındırdığı çokça vitamin sayesinde bakın nelere iyi geliyor! Genelde dikenli incir olarak anılsa da farklı isimlerle de anılır bu meyvemiz; frenk yemişi, kaktüs meyvesi ya da hint inciri isminde karşılaşmak mümkün.

Aloe veradan bile daha etkili! Dikenli incirin faydaları - Sayfa 2

Ülkemizin çeşitli yerlerinde yetiştirien dikenli incir kurak bölgeleri oldukça sever. Antalya, Muğla, Adana ve Mersin civarında çokça bulunur. Tatil bölgelerinde el tezgahlarında soyarak satılır, gördüğünüzde mutlaka tadına bakın :) Çünkü hem lezzetli hem de bol şifalı bir meyve!

Aloe veradan bile daha etkili! Dikenli incirin faydaları - Sayfa 3

Tam bir C vitamini deposusu olan dikenli incir, çok güçlü bir antioksidan deposudur. Cildi güzelleştirme etkisi vardır. Kırışıklıklara karşı savaş verir. Öyle ki bu noktada aleo veradan çok daha etkili olduğu söylenmektedir.

Aloe veradan bile daha etkili! Dikenli incirin faydaları - Sayfa 4

Ege Bölgesi'nde doğal viagra olarak bilinir. Düzenli yenildiği takdirde cinsel performansı artırdığı söylenmektedir. En sık kullanıldığı alan ise göz altı şişlikleridir. Günde 2,3 adet yendiğinde bağırsak faaliyetlerini düzenler. Sindirim sistemi için en doğal şifa kaynağıdır.