BIST 1.127
DOLAR 8,28
EURO 9,76
ALTIN 501,84

Aksaray'da kan donduran olay! 'Sigara içme’ diyen karısını...

AKSARAY'ın Güzleyurt ilçesinde hurdacılık yapan Murat Bakan, 'Evde sigara içme' diyen eşi Aynur Gedik'e dehşeti yaşattı. Cani koca olayın ardından berberde tıraş olurken yakalandı.

AKSARAY’ın Güzelyurt ilçesine bağlı Gaziemir köyü AFAD evlerinde kan donduran bir olay medyana geldi. Edinilen bilgiye göre, hurdacılık yapan Murat Bakan (35), 3 yıldır resmi nikahı olmadan birlikte yaşadığı Aynur Gedik (37) ile sabah saatlerinde sigara içme konusunda tartışmaya başladı.

"Evin içinde sigara içme" diyen Gedik ile tartışan Murat Bakan, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Gedik’in ellerini ve ayaklarını urganla bağladıktan sonra ağzını da koli bandıyla kapattı. Ardından urganı kadının boğazına saran Murat Bakan, Gedik’i urganla boğarak öldürdü.

Olayın ardından Murat Gedik evden ayrılırken, ölen kadının kızı Hasret Gedik (17) annesini odasında yerde yatar vaziyette buldu. Annesinin elleri ve ayakları bağlı hareketsiz yerde yattığını gören Hasret Gedik, önce sağlık ekiplerine sonra da jandarmaya haber verdi.

Kısa sürede olay yerine gelen 112 acil yardım ekipleri kadına yaptıkları ilk müdahalede kadının öldüğünü tespit ederken, jandarma ekipleri olayla ilgili hızlı bir araştırma yaparak kadını kocasının öldürdüğünü belirledi.