BIST 1.144
DOLAR 8,11
EURO 9,60
ALTIN 497,22
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ahmet Hakan Kılıçdaroğlu'nun kafasındaki İstanbul adayını yazdı

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçimlerle ilgili olarak kulis yazdı. Hakan, "İstanbul için Kemal Kılıçdaroğlu’nun kafasındaki isim, Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Tamer Saka imiş" dedi.

Abone ol

Ahmet Hakan, bugünkü yazısında "CHP'den son dakika yerel seçim dedikoduları" aktardı. "İstanbul için Kemal Kılıçdaroğlu'nun kafasındaki isim, Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Tamer Saka imiş" diyen Hakan, şöyle devam etti: 

-Fakat Kemal Bey'in etrafındakiler, "Etme, eyleme… Bu ikinci bir Ekmeleddin vakası olur. Bu kişiyi tanıtmak için bile en az iki sene gerekir. Yapma bunu. Bu olacağına Muharrem İnce olsun" diyorlarmış.

-Büyükçekmece'de Hasan Akgün, Silivri'de Özcan Işıklar, Şişli'de Mustafa Sarıgül, Kadıköy'de Şerdil Dara Odabaşı hemen hemen kesin gibiymiş. Beşiktaş için mevcut başkan Tahir Doğaç'ın da adı geçiyormuş.

-Ankara için Kemal Bey'in aklı ve gönlü Mansur Yavaş'tan yanaymış. Henüz Mansur Yavaş'la bir temas kurulmamış. Yavaş'a teşkilattan tepki varmış. Alternatif olarak Bülent Kuşoğlu'nun adı geçiyormuş. Ama arayış sürüyormuş.

-Adana'da Zeydan Karalar, Mersin'de Ecevit'in kültür bakanı İstemihan Talay, Antalya'da Muhittin Böcek, Aydın'da Özlem Çerçi, Manisa'da Özgür Özel, Balıkesir'de Ahmet Akın, Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen. Bunlar kesin gibiymiş… İzmir ise tam bir kaynayan kazanmış. Çok aday varmış, iki ayrı anketle bir isim belirlenecekmiş.

Ahmet Hakan'ın yazısının tamamı

ÖNCEKİ HABERLER
Bodrum'da tekne faciası! Çocukları denizden topladılar
Abdülkadir Selvi'den Kaşıkçı cinayetiyle ilgili şok detaylar...
MHP'nin af teklifine AK Parti'den yeni formül
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı MEB okullar tatil mi?
Vahşice katledilen Cemal Kaşıkçı'nın son günleri ortaya çıktı
Elif Buse Doğan kimdir nereli Elif Buse Doğan kaç yaşında?
Yorumlar 15 yorum