BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
GÜNCEL

Afrin son durum! Hilale kilometreler kaldı

Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'ndan son dakika haberler gelmeye devam ediyor. Afrin operasyonunda 2059 terörist etkisiz hale getirilirken 9 köyün daha teröristlerden alınmasıyla, ‘hilal kuşatmasının’ tamamlanması için geriye sadece 7.8 kilometre kaldı.

Afrin'de Zeytin Dalı Harekâtı'nda, Afrin'den Racu'ya kadar olan sınır hattı tamamen birleşti. TSK'dan bu sabah yapılan son dakika açıklamaya göre Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2059 terörist etkisiz hale getirildi.

SINIRDAN AFRİN'E GİRDİLER: Gaziantep İslahiye ilçesindeki İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'nde toplanan Jandarma Özel Harekat (JOH) ve Polis Özel Harekat (POH) timleri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis Gülbaba ve Hatay Hassa sınırından Afrin'e girdi. Jandarma ve Polis Özel Harekat timlerinin öncelikle olarak Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde teröristlerden temizlenen köylere sızma girişimini önlemek ve meskun mahal operasyonlarına katılacağı belirtildi.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA: Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik kara ve hava operasyonları devam ediyor. Harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2059 oldu.

REUTERS GEÇTİ: Reuters Uluslararası haber ajansı Reuters, Afrin'e doğru giden bir füzenin fotoğraflarını dünyaya geçti. Füzenin fırlatıldığı yer, Raco'nun kuzeyi. Ajans ayrıca Hatay-Afrin sınır hattından da Türk askerlerinin yer aldığı kareleri servis etti.

Sitene Ekle
Etiketler