Adnan Oktar'ın villası yıkılacak! Kaç lira ceza kesildi?..

Adnan Oktar'ın villası yıkılacak! Kaç lira ceza kesildi?..

Adnan Oktar ve grubunun kullandığı Kandilli'deki villanın bulunduğu arazide onlarca kaçak yapı için yıkım kararı alındı. İstanbul Büyükşehir Belediye Encümeni, kaçak yapılaşma için 176 bin lira para cezası kesti.

Adnan Oktar'ın villası yıkılacak! Kaç lira ceza kesildi?.. - Sayfa 1

ADNAN Hoca olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyon, Kandilli'deki villanın villanın adeta bir kaçak yapı cenneti haline getirildiğini de ortaya çıkarmıştı. Villanın bulunduğu arazide onlarca kaçak yapı için yıkım kararı alındı. İstanbul Büyükşehir Belediye Encümeni, kaçak yapılaşma için 176 bin lira para cezası kesti.

Adnan Oktar'ın villası yıkılacak! Kaç lira ceza kesildi?.. - Sayfa 2

Adnan Oktar ve grubuna yapılan operasyonda polis ve savcılığın çalışmalarının ardından İBB ekibi de bölgeye girerek kaçak yapı tespiti yaptı. Kaçak yapıları tutanakla belgeleyen İBB, hazırlanan 'Yapı Tatil Tutanağı'nı villanın giriş çıkış kapılarına astı.

Adnan Oktar'ın villası yıkılacak! Kaç lira ceza kesildi?.. - Sayfa 3

Sözcü'nün haberine göre, dün toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Encümeni kaçak yapılar için yıkım kararı ve 176 bin 269 lira cezası kararı aldı.

Adnan Oktar'ın villası yıkılacak! Kaç lira ceza kesildi?.. - Sayfa 4

Kaçak yapıların detaylı krokisine yer verilen tutanağa göre, 1'den 23'e kadar farklı yapının bulunduğu arazide pek çok binanın kaçak durumda.