BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81

Adnan Oktar'ın şifreleri çözüldü! İşadamları bürokratlar siyasetçiler...

Adnan Oktar grubuna yönelik soruşturma kapsamında ele geçirilen dijitallerin bazılarının şifreleri çözüldü. Adnan Hoca'nın yeni kod adı ortaya çıktı...

ADNAN Hoca olarak bilinen Adnan Oktar grubuna yönelik operasyon kapsamında yeni gelişmeler yaşandı. Adnan Oktar'ın baş kediciği olarak bilinen ve onanla birlikte kaçarken aynı arabada yakalanan Didem Ürer ile Hüma Babuna'nın dijital materyallerinin bazılarının şifreleri çözüldü. İçinden işadamları, bürokratlar, siyasetçiler ve sanatçılarla ilgili bilgiler çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Adnan Oktar ve grubuna yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamda emniyetin şüphelilerden ele geçirdiği dijital materyaller üzerindeki incelemesinin bir kısmı tamamlandı.

OKTAR'IN KOD ADI... İnceleme sonucunda örgüt üyelerinin örgüt içi yazışmalarında Adnan Oktar’dan ‘Yazar’, Silah ve Silahlı üyelerinden ‘Bilgisayar’, örgütün Oktar Babuna, Cihat Gündoğdu gibi ileri gelen üst düzeylerinden ise ‘Kuzenler’ olarak bahsettikleri ortaya çıktı.

Hüma Babuna ve Aylin Atmaca’dan ele geçirilen materyallerin incelemesinde ise örgüte ait vakfın organizasyonuna davet edilecek işadamları, bürokratlar, siyasiler ve sanatçıların listeleri ve konusu belli olmayan randevu taleplerini içerir belgelerin çıktığı belirtildi.