GÜNCEL

Adnan Oktar'a kötü haber! Bu sabah kapısına dayandılar yıkım başlıyor

ADNAN Hoca olarak bilinen Adnan Oktar tutuklandıktan sonra "kedicikler'iyle birlikte yaşadığı Kandilli'deki lüks villasındaki kaçak yapıların yıkımı için ekipler kapıya dayandı. Birazdan yıkım başlıyor.

ADNAN Hoca olarak bilinen Adnan Oktar tutuklandıktan sonra "kedicikler'iyle birlikte yaşadığı Kandilli'deki lüks villasındaki kaçak yapıların yıkımı için ekipler kapıya dayandı. Villada hafta başından beri kamyonlar dolusu eşya çıkarılmıştı. Bu sabah erken saatlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler villaya geldi. Yıkımın önümüzdeki dakikalarda başlayacağı kaydedildi.

İş makinaları villanın bahçesinde hazır hale gelirken, Kandilli'deki arazinin içinde çok sayıda kaçak bina ve eklenti bulunduğu belirlenmişti.

BAŞSAVCILIK ERTELEME İSTEMİŞTİ... İstanbul Büyükşehir Belediye Encümeninin, Adnan Oktar suç örgütünün Kandilli'deki kaçak yapıları için aldığı yıkım kararının uygulanması için mülklerin devredildiği TMSF'ye yazı yazılması üzerine devreye savcılık girdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Oktar’ın Kandilli’deki kaçak yapıları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden çıkarılan yıkım kararının "tespit ve tasnif işlemlerinin" devam ettiğini belirterek yıkım kararının bir ay ertelenmesini istemişti.

PAZARTESİ GÜNÜ BOŞALTILMIŞTI... Oktar’ın mal varlığına el konulmasından sonra TMSF’ye devredilen Kandilli’deki villa ve eklentilerindeki eşyalar Pazartesi günü kamyonlara yüklenerek götürüldü.

LÜKS VİLLADAKİ KAÇAK YAPILAR... Büyükşehir Belediyesi ekiplerince hazırlanan raporda kaçak yapıların detaylı krokisine yer verilen tutanağa göre, 1’den 23’e kadar farklı yapının bulunduğu arazide pek çok binanın kaçak durumda. 

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar