BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81

Adnan Oktar 5 çocuğunu almıştı! Semin Babuna cezaevine gidince çocukları...

Adnan Oktar Prof. Cevat Babuna ile eşi Semin Babuna'nın tüm çocuklarını elinden almıştı. Semin Babuna 5 çocuğu ve torunu ile 12 yıl sonra cezaevinde kucaklaştı.

Oktar Babuna... Hüma Babuna... Eda Babuna... Tuba Babuna... Ceyda Babuna... Adnan Hoca ile birlikte tutuklanan 5 kardeş... Yıllardır çocuklarını Adnan Hoca grubundan kurtarmak için mücadele eden Semin Babuna, 12 yıldır kızları ve oğlu ile görüşemiyordu... Semin Babuna kızları ile cezaevinde görüştü... Onlara ne dedi?.. Kızlarının cevabı ne oldu?.. Cezaevinde neler oluyor?.. İşte tüm ayrıntılar...

Adnan Oktar yapılanmasına yönelik geçtiğimiz temmuz ayında operasyon yapılmıştı. Operasyon sonunda Adnan Oktar ve 167 kişi tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında Prof. Dr. Cevat Babuna ile Semin Babuna’nın beş çocuğu ve bir torunu da vardı.

Semin Babuna (75) ısrarlı başvuruları sonucu iki kızıyla 12 yıl sonra cezaevinde görüştü. Semin Babuna, beş çocuğu ve bir torununun cezaevindeki hesaplarına Adnan Oktar yapılanmasının üyeleri ve avukatları tarafından para yatırıldığını ve bu isimleri tek tek tespit ederek İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne şikayet ettiğini ifade etti.

YILLAR SONRA KUCAKLAŞTILAR... “Evlatlarımla yıllar sonra kucaklaştım” diyen Semin Babuna, kızlarının kendisine “Anne bu işi sen yaptın, bizi sen şikâyet edip içeri attırdın” dediklerini, kendisinin ise “Sadece başınızdaki adamdan şikâyetçi oldum” dediğini söyledi.