BIST 1.531
DOLAR 7,45
EURO 9,00
ALTIN 410,10

Adana'da fabrika yangını! Fabrikanın sahibi bomba bir isim

ADANA'nın merkez Seyhan ilçesinde bulunan bir fabrikada yangın çıktı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın nedeniyle kentin semasını kara bulutlar kapladı. Fabrika FETÖ'den tutuklanan Hüseyin Nuri Çomu'ya ait .

Adana’da bir fabrikada çıkan yangın sebebiyle olağanüstü saatler yaşandı. Fabrika yangını itfaiye ekiplerince saatler süren çalışmanın ardından söndürüldü. Fabrika FETÖ'den gözaltına alınıp tutuklanan ünlü işadamı Hüseyin Nuri Çomu'ya ait çıktı. Çomu ailesi için FETÖ sayesinde zengin oldular iddiaları vardı. Baba Nuri Çomu'nun adı da bir FETÖ okuluna verilmişti. İşte fabrika yangını ve sahipleri hakkındaki ilginç bilgiler;

Saat 07.00 sıralarında, merkez Seyhan ilçesi Sarıhamzalı mahallesinde bulunan Sunar Mısır Yağ Fabrikası'da henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yağ ham mede deposunda çıkan yangın, büyüyünce fabrika çalışanları, durumu itfaiyeye bildirdi.

Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin 2 saatlik müdahalesiyle söndürülen yangında ölen ya da yaralanan olmazken, fabrikada büyük hasar meydana geldi. Yangının çıkış nedeni, tamamen söndürüldükten sonra yapılacak incelemeyle ortaya çıkacak.

Fabrikanın sahibi : Fabrikanın sahibi FETÖ'den gözaltına alınan ünlü işadamı Hüseyin Nuri Çomu çıktı. Bir dönem Adana Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevinde de bulunan ve yaklaşık 1 yıl önce FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Hüseyin Nuri Çomu, bir süre hapis yatmıştı.