Acı haber geldi! Önce annesi sonra babası herkesi ağlattı

AFGANİSTAN'daki Taliban zulmünden kaçarak 1 ay önce Türkiye'ye sığınan aile Adana'da oğulları Rami'yi sulama kanalında kaybetti. Dün annenin feryatları yürek yakmıştı bugün de babanın ağıtları yürek yaktı.

Acı haber geldi! Önce annesi sonra babası herkesi ağlattı - Sayfa 1

AFGANİSTAN'daki Taliban zulmünden kaçarak 1 ay önce Türkiye'ye sığınan aile Adana'da büyük bir acı yaşadı. Dün sulama kanalına girdikten sonra kaybolan Afgan Rami'nin annesinin feryatları herkesi ağlatmıştı. Bugün sabaha karşı Rami'nin cansız bedeni bulundu. Baba Muhammed Kebir, sudan çıkarılan oğlunun naaşını son kez görmek istedi. Bu kez de babanın feryatları herkesi ağlattı...

Acı haber geldi! Önce annesi sonra babası herkesi ağlattı - Sayfa 2

Adana’da baba ile serinlemek için sulama kanalına giren 18 gencin cesedi yaklaşık 20 kilometre uzakta vatandaşlar tarafından bulundu. Gencin babası, oğlunu o halde görünce gözyaşlarına boğuldu ardından baygınlık geçirdi.

Acı haber geldi! Önce annesi sonra babası herkesi ağlattı - Sayfa 3

Taliban zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Adana’ya gelen Kebir ailesi, dün sabah saatlerinde erkenden evlerinden çıkarak kanal boyunda gezmeye başladı. Baba Muhammed Kebir ile oğlu Rami Kemir (18) serinlemek için sulama kanalı girdi. Sulama kanalında akıntıya kapılan Rami bir süre sonra su içerisinde kayboldu.

Acı haber geldi! Önce annesi sonra babası herkesi ağlattı - Sayfa 4

Suya girdiği yerin 20 kilometre uzaklığında Yüreğir İlçesine bağlı Ali Hocalı Mahallesi DSİ’ye ait sulama kanalı içerisinde vatandaşlar Rami’in cansız bedenini buldu. Olay yerine itfaiye polis ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri Rami’in cansız bedenini su içerisinden çıkarttı.