BIST 1.123
DOLAR 7,84
EURO 9,20
ALTIN 477,09

Abla katilinden dehşete düşüren mektup: Silahım olsaydı vahşice öldürmek zorunda kalmazdım

Demirören Haber Ajansı

ANTALYA'da Asilhan Çiko, hamile ablası Kader Kübra Çiko'yu ekmek bıçağıyla öldürdükten sonra yazdığı mektupta, 'Silahım olsaydı, ablamı vahşice öldürmek zorunda kalmazdım' ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Korkunç Olay, geçen yıl 13 Ağustos günü, Aksu ilçesine bağlı Güzelyurt Mahallesi'ndeki gecekonduda meydana geldi. Mustafa Çiko eşinden boşandıktan sonra velayetini aldığı kızı Kader Kübra ve oğlu Asilhan ile yaşamaya başladı. 

Yaklaşık 2 yıl önce psikolojik sorunlar yaşamaya başlayan kızı Kader Kübra Çiko'yu Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırdı. Genç kız tedavisinin ardından Antalya'daki babası ile erkek kardeşinin yanına döndü.Kader Kübra Çiko, geçen yıl ise evi terk edip İstanbul'a gitti. Kısa süre sonra hamile kalan Kader'i babası, kabul etmedi. Bir kez daha ortadan kaybolan Kader, son olarak 13 Ağustos günü baba evine geldi. Ancak kardeşi Asilhan Çiko ile aralarında kavga çıktı.

Ablasını 13 yerinden bıçakladı

Kavga sırasında erkek kardeş, ablasını mutfaktan aldığı bıçakla 13 yerinden bıçakladıktan sonra boğazını keserek, öldürdü. Ardından maket bıçağıyla bileğini keserek, intihara kalkıştı. Ölmeyince de banyo tavanına iple kendisini astı. İpin kopması üzerine hayatta kalan Çiko, gözaltına alınıp, tutuklandı.