ABD'ye felaket yağacak NASA çekti Florance 4. seviyede dehşet

ABD tarihinin en büyük kasırgası olarak nitelenen Florance perşembeyi cumaya bağlayan gece başlayacak, NASA uyduları kasırganın 4. seviyedeki görüntüleri çekti.

ABD'yi bu hafta içinde saatteki hızı 220 kilometreye yaklaşan ve yoğun yağışlara yol açan Florence kasırgasının vurması bekleniyor. Pazartesi günü 2. seviyede olan Florance kasırgası bugün 4. seviyeye ulaştı. Florance kasırgası 13 Eylül perşembeyi 14 Eylül Cuma'ya bağlayan gece başlayacak ve büyük yıkıma yolaçacak.

NASA ÇEKTİ : NASA uyduları Florance kasırgasını adım adım takip ediyor. Kasırganın uydu görüntüleri çok büyük bir felaketin ABD üzerine çökmekte olduğunu gösteriyor.

1 milyon kişi kasırganın doğrudan merkezinde yer alıyor. Bu sebeple ABD olağanüstü hal ilan ettiği 3 ayaletini boşaltıyor. ABD savaş gemileri de kasırganın önünden kaçıyor.

DAHA DA GÜÇLENECEK : Yetkililere göre halihazırda 4. seviyeye ulaşmış bulunan Florence Kasırgası, sahile yaklaştıkça daha da güçlenecek. 4. seviyedeki kasırgaların hızları saate 200 kilometreye kadar çıkıyor.